Červ Conficker útočí

Červ Conficker zaútočil na počítače skutečně velkou silou. Již téměř z 80 zemí přišly informace, že byl zaznamenán výskyt tohoto viru. Pokud se podíváme na detailnější údaje, PandaLabs, společnost, která se věnuje vývoji antiviru uvedla, že virem je již infikováno 5,77 % počítačů s operačním systémem Windows.

Obzvláště velkým problémem se může stát Conficker pro firmy, neboť dokáže odhalovat slabá hesla (jména uživatelů počítače) a ty poté posílat na přednastavenou adresu. Útočník se tak může dostat přes ochranu hesla a napáchat na počítači velké škody. Velká nebezpečnost tkví také v tom, že Conficker se dokáže rozšiřovat pomocí USB zařízení.

PandaSecurity logo

Doporučuje se nainstalovat aktualizaci Windows, pokud ji ještě nainstalovanou nemáte. Většina antivirových programů by měla vir zjistit.

Zdroje: Pandasecurity­.com, Microsoft.com

Novinka Červ Conficker útočí byla publikován 22. ledna 2009 v 12.20. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!