Červ Conficker útočí

Červ Conficker zaútočil na počítače skutečně velkou silou. Již téměř z 80 zemí přišly informace, že byl zaznamenán výskyt tohoto viru. Pokud se podíváme na detailnější údaje, PandaLabs, společnost, která se věnuje vývoji antiviru uvedla, že virem je již infikováno 5,77 % počítačů s operačním systémem Windows.

Obzvláště velkým problémem se může stát Conficker pro firmy, neboť dokáže odhalovat slabá hesla (jména uživatelů počítače) a ty poté posílat na přednastavenou adresu. Útočník se tak může dostat přes ochranu hesla a napáchat na počítači velké škody. Velká nebezpečnost tkví také v tom, že Conficker se dokáže rozšiřovat pomocí USB zařízení.

PandaSecurity logo

Doporučuje se nainstalovat aktualizaci Windows, pokud ji ještě nainstalovanou nemáte. Většina antivirových programů by měla vir zjistit.

Zdroje: Pandasecurity­.com, Microsoft.com

Novinka Červ Conficker útočí byla publikován 22. ledna 2009 v 12.20. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Srovnání výkonu internetových prohlížečů
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Sledování letadel - Díky Flightradar24 nic složitého
  5. Přání k Velikonocům – Jaké letos poslat velikonoční přání?
  6. Z pekla(eshopu) štěstí?
  7. Midomi.com - hledej a zpívej
  8. PhotoScape - Multifunkční pomocník zdarma
  9. Google opět překvapuje. Společnost si nechala patentovat VR boty
  10. PlayStation Classic je tady. Připomeňte si legendární konzoli.

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!