Windows 10 i na PlayStationu? Konec exkluzivních her pro konzole.

Microsoft to s Windows 10 myslí opravdu vážně a chce svůj chystaný operační systém dostat na co nejvíce platforem. Různé odlehčené a upravené varianty Windows 10 se tak objeví na tabletech, mobilních telefonech či třeba na herních konzolích současné generace. U konzole Xbox One již Microsoft testuje možnosti streamování her do jakéhokoli počítače či tabletu s Windows 10 prostřednictvím Xbox Live. Každý hráč by tedy měl mít své hry vždy po ruce v rámci lokální sítě.

Ovšem v případě konzole Sony PlayStation 4 zachází Microsoft ještě podstatně dále. Navázal totiž nečekanou spolupráci se svým konkurentem Sony a jejich společným plánem je implementace Windows 10 do herní konzole PlayStation 4. Jak to bude se současnými i budoucími hrami, to zatím visí ve hvězdách. Mnoho spekulací ovšem směřuje k otázce multiplatformních her a nasazení sofistikovaných emulátorů pro hry z platforem Xbox One a PC. Zatím není známo, jak se s těmi problémy Sony ve finále vypořádá. Jedno je ale zcela jisté. Datum, kdy Sony vydá pro své konzole update s Windows 10, je stanoveno na 1.4.2016. Windows 10 by v rámci této aktualizace měl být samozřejmě zcela zdarma.

Zdroj: 1stApril

Novinka Windows 10 i na PlayStationu? Konec exkluzivních her pro konzole. byla publikován 1. dubna 2015 v 12.00. Autorem novinky je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Co nám přinese iPhone v roce 2020?
  5. Sledování letadel - Díky Flightradar24 nic složitého
  6. Autoškola pohodlně s testy od Ministerstva dopravy
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!