Windows 10 i na PlayStationu? Konec exkluzivních her pro konzole.

Microsoft to s Windows 10 myslí opravdu vážně a chce svůj chystaný operační systém dostat na co nejvíce platforem. Různé odlehčené a upravené varianty Windows 10 se tak objeví na tabletech, mobilních telefonech či třeba na herních konzolích současné generace. U konzole Xbox One již Microsoft testuje možnosti streamování her do jakéhokoli počítače či tabletu s Windows 10 prostřednictvím Xbox Live. Každý hráč by tedy měl mít své hry vždy po ruce v rámci lokální sítě.

Ovšem v případě konzole Sony PlayStation 4 zachází Microsoft ještě podstatně dále. Navázal totiž nečekanou spolupráci se svým konkurentem Sony a jejich společným plánem je implementace Windows 10 do herní konzole PlayStation 4. Jak to bude se současnými i budoucími hrami, to zatím visí ve hvězdách. Mnoho spekulací ovšem směřuje k otázce multiplatformních her a nasazení sofistikovaných emulátorů pro hry z platforem Xbox One a PC. Zatím není známo, jak se s těmi problémy Sony ve finále vypořádá. Jedno je ale zcela jisté. Datum, kdy Sony vydá pro své konzole update s Windows 10, je stanoveno na 1.4.2016. Windows 10 by v rámci této aktualizace měl být samozřejmě zcela zdarma.

Zdroj: 1stApril

Novinka Windows 10 i na PlayStationu? Konec exkluzivních her pro konzole. byla publikován 1. dubna 2015 v 12.00. Autorem novinky je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. MP3s.Nadruhou.net
  3. Dell Latitude 14 Rugged Extreme: Váš notebook v kufříku
  4. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. S jakou tiskárnou nejvíc ušetříte při firemním tisku
  7. Autoškola pohodlně s testy od Ministerstva dopravy
  8. CCleaner - Piriform říká jednoduše, chytře a zdarma
  9. Libimseti.cz
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!