Googlu klesnul zisk, způsobily to ale rozsáhlé investice

Googlu klesl zisk. Na vině však není ekonomická krize, ale rozsáhlé investice do společností Clearwire a AOL. Paradoxně však analytici usoudili, že kdyby se tyto investice nestaly, Googlu by si pravděpodobně svůj zisk oproti loňsku zlepšil. Pokud budeme hovořit v řeči čísel společnost vydělal oproti loňsku o 800 milionů méně, aktuální zisk je 382 milionů.

Zdroje z Googlu přiznávají, že společnost je v tzv. recesi, očekává se však, že na Googlu nebude mít ekonomická krize nějaký extrémně těžký dopad. Mnoho lidí však může zamrzet skutečnost, že Google se rozhodl zrušit několik rozpracovaných projektů. Za tím stojí snaha ušetřit a také trend nepřicházet na trh s novými a nejistými věcmi. Každopádně se však většina zaměstnanců propouštění obávat nemusí, ve společnosti v rámci propouštění skončilo 100 náborářů.

Google logo

Jelikož je pro Google hlavním zdrojem zisku reklama, očekává se, že bude společnosti nadále relativně prosperovat, z pohledu zisku finančních prostředků by se dokonce situace měla dále zlepšovat.

Zdroj: News.cnet.com

Novinka Googlu klesnul zisk, způsobily to ale rozsáhlé investice byla publikován 25. ledna 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!