Googlu klesnul zisk, způsobily to ale rozsáhlé investice

Googlu klesl zisk. Na vině však není ekonomická krize, ale rozsáhlé investice do společností Clearwire a AOL. Paradoxně však analytici usoudili, že kdyby se tyto investice nestaly, Googlu by si pravděpodobně svůj zisk oproti loňsku zlepšil. Pokud budeme hovořit v řeči čísel společnost vydělal oproti loňsku o 800 milionů méně, aktuální zisk je 382 milionů.

Zdroje z Googlu přiznávají, že společnost je v tzv. recesi, očekává se však, že na Googlu nebude mít ekonomická krize nějaký extrémně těžký dopad. Mnoho lidí však může zamrzet skutečnost, že Google se rozhodl zrušit několik rozpracovaných projektů. Za tím stojí snaha ušetřit a také trend nepřicházet na trh s novými a nejistými věcmi. Každopádně se však většina zaměstnanců propouštění obávat nemusí, ve společnosti v rámci propouštění skončilo 100 náborářů.

Google logo

Jelikož je pro Google hlavním zdrojem zisku reklama, očekává se, že bude společnosti nadále relativně prosperovat, z pohledu zisku finančních prostředků by se dokonce situace měla dále zlepšovat.

Zdroj: News.cnet.com

Novinka Googlu klesnul zisk, způsobily to ale rozsáhlé investice byla publikován 25. ledna 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...