Hráči počítačových her snadněji sklouzávají do alkoholové a drogové závislosti

Výzkumníci z Brigham Young University v Utahu, zveřejnili zajímavé výsledky výzkumu, který měl odhalit, jestli jsou hráči počítačových her více náchylní k požívání alkoholu a drog. Výzkumu se účastnilo 800 studentů, ti byli pod dohledem několika vědců.

Jak studenti tak studentky vykazovali po ukončení průzkumu o něco větší sklony podlehnout drogám a alkoholu, než ti, kteří hry nikdy nehráli. Z průzkumu bylo zjištěno že 55% studentů mužského pohlaví a 7% studentek, kteří hráli hry alespoň jednou za dva dny má zhruba o 10% větší sklon si s alkoholem a drogami začít. Zároveň vedoucí vědeckého týmu upozorňuje, že během sledování vykazovali studenti i mnohem menší chuť zajímat se o rodinné záležitosti a o stav svých vztahů.

Výsledky však nejsou jenom záporné, zajímavostí je, že ti co hrají hry alespoň jednou za čas si trénují a posilují svou sebedůvěru. Toto zjištění je přínosné například pro pacienty, kteří se v nemocnici rehabilitují po úrazech nebo nemocích, počítačové hry jim mohou pomoci rychleji se uzdravit.

Zdroj: Telegraph.co.ul

Novinka Hráči počítačových her snadněji sklouzávají do alkoholové a drogové závislosti byla publikován 28. ledna 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Rozzlobenimuzi.com
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!