Hráči počítačových her snadněji sklouzávají do alkoholové a drogové závislosti

Výzkumníci z Brigham Young University v Utahu, zveřejnili zajímavé výsledky výzkumu, který měl odhalit, jestli jsou hráči počítačových her více náchylní k požívání alkoholu a drog. Výzkumu se účastnilo 800 studentů, ti byli pod dohledem několika vědců.

Jak studenti tak studentky vykazovali po ukončení průzkumu o něco větší sklony podlehnout drogám a alkoholu, než ti, kteří hry nikdy nehráli. Z průzkumu bylo zjištěno že 55% studentů mužského pohlaví a 7% studentek, kteří hráli hry alespoň jednou za dva dny má zhruba o 10% větší sklon si s alkoholem a drogami začít. Zároveň vedoucí vědeckého týmu upozorňuje, že během sledování vykazovali studenti i mnohem menší chuť zajímat se o rodinné záležitosti a o stav svých vztahů.

Výsledky však nejsou jenom záporné, zajímavostí je, že ti co hrají hry alespoň jednou za čas si trénují a posilují svou sebedůvěru. Toto zjištění je přínosné například pro pacienty, kteří se v nemocnici rehabilitují po úrazech nebo nemocích, počítačové hry jim mohou pomoci rychleji se uzdravit.

Zdroj: Telegraph.co.ul

Novinka Hráči počítačových her snadněji sklouzávají do alkoholové a drogové závislosti byla publikován 28. ledna 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...