Yahoo zaznamenalo ztrátu 303 miliónů dolarů

Velký vyhledávač Yahoo.com se dostal do finančních problémů. Za poslední čtvrtletí loňského roku totiž společnost zaznamenala ztrátu ve výši 303 miliónů dolarů. I když výsledek hospodaření vypadá hodně špatně, ve skutečnosti až tak hrozný není. Drtivé procento výdajů se totiž týkalo opatření, které mají zajistit další fungování a zisk do budoucnosti. Jedná se hlavně o výdaje spojené s celkovým přehodnocením priorit společnosti, nezanedbatelnou část také „spolkly“ peníze vynaložené na odchod některých zaměstnanců.

Yahoo logo

V blízké době se má Yahoo dostat opět do zisku, mluví se o částce zhruba 485 miliónů dolarů. Očekává se, že ani vývoj ve vzdálenější budoucnosti nebude nikterak špatný, zisk by se měl dále zvyšovat. Malou pihou na kráse jsou však pro Yahoo akcionáři, kteří by raději cítili jistotu. Není to totiž tak dávno, kdy se mohl tento vyhledávač dostat pod křídla Microsoftu, tehdy byl ochotný Microsoft zaplatit za Yahoo 45 miliard dolarů. Na obchod se však nepřistoupilo. O Yahoo se tehdy zajímaly i některé další velké společnosti.

Zdroj: Finanční noviny

Novinka Yahoo zaznamenalo ztrátu 303 miliónů dolarů byla publikován 30. ledna 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...