Yahoo zaznamenalo ztrátu 303 miliónů dolarů

Velký vyhledávač Yahoo.com se dostal do finančních problémů. Za poslední čtvrtletí loňského roku totiž společnost zaznamenala ztrátu ve výši 303 miliónů dolarů. I když výsledek hospodaření vypadá hodně špatně, ve skutečnosti až tak hrozný není. Drtivé procento výdajů se totiž týkalo opatření, které mají zajistit další fungování a zisk do budoucnosti. Jedná se hlavně o výdaje spojené s celkovým přehodnocením priorit společnosti, nezanedbatelnou část také „spolkly“ peníze vynaložené na odchod některých zaměstnanců.

Yahoo logo

V blízké době se má Yahoo dostat opět do zisku, mluví se o částce zhruba 485 miliónů dolarů. Očekává se, že ani vývoj ve vzdálenější budoucnosti nebude nikterak špatný, zisk by se měl dále zvyšovat. Malou pihou na kráse jsou však pro Yahoo akcionáři, kteří by raději cítili jistotu. Není to totiž tak dávno, kdy se mohl tento vyhledávač dostat pod křídla Microsoftu, tehdy byl ochotný Microsoft zaplatit za Yahoo 45 miliard dolarů. Na obchod se však nepřistoupilo. O Yahoo se tehdy zajímaly i některé další velké společnosti.

Zdroj: Finanční noviny

Novinka Yahoo zaznamenalo ztrátu 303 miliónů dolarů byla publikován 30. ledna 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Wikipedia online encyklopedie
  3. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  7. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  8. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Internetová stránka Navratdoreality.cz

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!