Mozilla podpoří organizaci Wikimedia Foundation

Mozilla se rozhodla podpořit organizaci Wikimedia Foundation darem 100 tisíc dolarů. Na co bude částka určena? Mluví se hlavně o financování vývoje formátu Ogg a kodeků Theora a Vorbis. Sto tisíc dolarů na tyto projekty je nezanedbatelná částka, vývojářům se hodí hlavně proto, že jde o volně šiřitelný formát a kodeky, neplyne z nich totiž žádný zisk a logicky si tak na sebe nedokáží vydělat.

Mozille samozřejmě jde i o něco jiného, v právě vyvíjené verzi prohlížeči Mozilla Firefox 3.1 by totiž formát Ogg velmi ráda uplatnila. Ten by se osvědčil hlavně při streamování obsahu na internetu. V této oblasti by Mozilla ráda začala diktovat směr vývoje. Velkou výhodou ve Firefoxu bude pak to, že pro spuštění a sledování takto streamovaného obsah u nebude potřeba žádných jiných přehrávačů nebo driverů, prohlížeč se o vše postará sám.

Mozilla podpoří organizaci Wikimedia Foundation (http://www.swmag.cz)

Zástupce ředitele projektu Wikimedia Erik Möller vidí velkou moc nového formátu právě v šiřitelnosti a možnosti úprav, to jsou podle něj největší pozitiva formátu Ogg.

Zdroj: Arstechnica.com

Novinka Mozilla podpoří organizaci Wikimedia Foundation byla publikován 30. ledna 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!