Mozilla podpoří organizaci Wikimedia Foundation

Mozilla se rozhodla podpořit organizaci Wikimedia Foundation darem 100 tisíc dolarů. Na co bude částka určena? Mluví se hlavně o financování vývoje formátu Ogg a kodeků Theora a Vorbis. Sto tisíc dolarů na tyto projekty je nezanedbatelná částka, vývojářům se hodí hlavně proto, že jde o volně šiřitelný formát a kodeky, neplyne z nich totiž žádný zisk a logicky si tak na sebe nedokáží vydělat.

Mozille samozřejmě jde i o něco jiného, v právě vyvíjené verzi prohlížeči Mozilla Firefox 3.1 by totiž formát Ogg velmi ráda uplatnila. Ten by se osvědčil hlavně při streamování obsahu na internetu. V této oblasti by Mozilla ráda začala diktovat směr vývoje. Velkou výhodou ve Firefoxu bude pak to, že pro spuštění a sledování takto streamovaného obsah u nebude potřeba žádných jiných přehrávačů nebo driverů, prohlížeč se o vše postará sám.

Mozilla podpoří organizaci Wikimedia Foundation (http://www.swmag.cz)

Zástupce ředitele projektu Wikimedia Erik Möller vidí velkou moc nového formátu právě v šiřitelnosti a možnosti úprav, to jsou podle něj největší pozitiva formátu Ogg.

Zdroj: Arstechnica.com

Novinka Mozilla podpoří organizaci Wikimedia Foundation byla publikován 30. ledna 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...