Hackeři změnili světelné doprvní značky, varovaly před útokem nemrtvých

Svým očím nevěřili motoristé, když projížděli státem Texas a objevili světelné tabule, které normálně značí objížďky nebo dopravní nehody. Na tabulích totiž místo důležitých informací svítily nápisy jako „Pozor zombie, utíkej!“ nebo „Před vámi jsou zombie!“.

Změnu nápisu způsobil útok neznámého hackera, který se naboural do počítače úředníka dopravního oddělení, kde jsou centrálně tabule ovládány. Zatím neznámým způsobem se mu podařilo „překousnout“ ochranu počítače, dostal se do programu, kterým je možné nápisy na světelných tabulích měnit a vložil tam své vlastní „upozornění“. Celkově se jednalo zhruba o pět různých zpráv, které před domnělým útokem varovaly.

Hackeři změnili světelné doprvní značky, varovaly před útokem nemrtvých (http://www.swmag.cz) Detail fotografie jedné pozměněné tabule

Řidiči, kteří kolem tabulí projížděli si je s nadšením fotografovali. Celkově však změna nápisu byla vnímána jako zajímavá a trefná legrace, provoz na silnicích prý nebyl změnou nápisů narušen.

Zdroj: Gear.ign.com

Novinka Hackeři změnili světelné doprvní značky, varovaly před útokem nemrtvých byla publikován 30. ledna 2009 v 13.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!