Hackeři změnili světelné doprvní značky, varovaly před útokem nemrtvých

Svým očím nevěřili motoristé, když projížděli státem Texas a objevili světelné tabule, které normálně značí objížďky nebo dopravní nehody. Na tabulích totiž místo důležitých informací svítily nápisy jako „Pozor zombie, utíkej!“ nebo „Před vámi jsou zombie!“.

Změnu nápisu způsobil útok neznámého hackera, který se naboural do počítače úředníka dopravního oddělení, kde jsou centrálně tabule ovládány. Zatím neznámým způsobem se mu podařilo „překousnout“ ochranu počítače, dostal se do programu, kterým je možné nápisy na světelných tabulích měnit a vložil tam své vlastní „upozornění“. Celkově se jednalo zhruba o pět různých zpráv, které před domnělým útokem varovaly.

Hackeři změnili světelné doprvní značky, varovaly před útokem nemrtvých (http://www.swmag.cz) Detail fotografie jedné pozměněné tabule

Řidiči, kteří kolem tabulí projížděli si je s nadšením fotografovali. Celkově však změna nápisu byla vnímána jako zajímavá a trefná legrace, provoz na silnicích prý nebyl změnou nápisů narušen.

Zdroj: Gear.ign.com

Novinka Hackeři změnili světelné doprvní značky, varovaly před útokem nemrtvých byla publikován 30. ledna 2009 v 13.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...