Notebook za 10$ - výmysl nebo skutečnost?

Vědci se chystají už brzy prezentovat velmi zajímavý projekt notebooku, který bude možné prodávat za deset dolarů. Za tímto projektem stojí tým vědců z Indickém institutu pro vědu a Indického technologického institutu Madras. K projektu byli přizváni i někteří programátoři z jiných společností.

Jelikož Indie je jednou z nejlidnatějších zemí, často se v ní objevuje chudoba a špatný dostup vzdělání, extra levný notebook by mohl pomoci tuto situaci řešit. Tento nový notebook bude poprvé prezentován na veletrhu ve městě Tirupat. Kromě tohoto extra levného notebooku bude k vidění ještě několik dalších zajímavých projektů, které mají zlepšit situaci v indickém školství.

Je však třeba říci, že o tak levném řešení se dost pochybuje. Není známé hardware vybavení, rovněž není ani jasné, jak bude notebook distribuován. Oficiální výrobní cena má být 20 dolarů, 10 dolarů by měl notebook stát, pokud bude vyráběn ve velkých sériích.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Notebook za 10$ - výmysl nebo skutečnost? byla publikován 31. ledna 2009 v 21.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  3. Katastrální mapy online
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Smajlíci
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!