Facebook oslaví páté narozeniny

Známá sociální síť Facebook brzy oslaví páté narozeniny. V současné době jde o jednu z nejvíce využívaných sociálních sítí, dokonce předběhl počtem registrovaných uživatelů síť MySpace, tam je zaregistrováno zhruba 130 milionů profilů, Facebook jich má zaregistrovaných 150 milionů. I v době, kterou uživatel stráví na síti Facebook vítězí s dvěma hodinami na jednoho člověka, u Myspace je to zhruba hodina a půl na uživatele.

Původně byl "Facebook studentským projektem Marka Zuckerbergera, sdružovali se na něm studenti ze školy, kterou studoval. Jelikož šlo o originální a dobře provedený nápad, okamžitě se začali připojovat další lidé. Z USA se Facebook začal šířit do světa jako lavina, v současné době pochází okolo 30 % uživatelů z USA. To znamená i nutnost vyvíjet nové jazykové lokalizace, ve vývoji je 60 jazykových verzí, Facebook je kompletně lokalizován do 35 jazyků.

Facebook oslaví páté narozeniny (http://www.swmag.cz)

Vývojáři předpokládají další růst počtu registrací, jedinou pihou na kráse jsou investoři, kteří očekávají že Facebook začne více vydělávat. I na to podle Zuckerbergera dojde, neupřesnil však, jak chce vyšších zisků dosáhnout.

Zdroje: Fudzilla.com, News.bbc.uk, Facebook.com

Novinka Facebook oslaví páté narozeniny byla publikován 4. února 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...