Facebook oslaví páté narozeniny

Známá sociální síť Facebook brzy oslaví páté narozeniny. V současné době jde o jednu z nejvíce využívaných sociálních sítí, dokonce předběhl počtem registrovaných uživatelů síť MySpace, tam je zaregistrováno zhruba 130 milionů profilů, Facebook jich má zaregistrovaných 150 milionů. I v době, kterou uživatel stráví na síti Facebook vítězí s dvěma hodinami na jednoho člověka, u Myspace je to zhruba hodina a půl na uživatele.

Původně byl "Facebook studentským projektem Marka Zuckerbergera, sdružovali se na něm studenti ze školy, kterou studoval. Jelikož šlo o originální a dobře provedený nápad, okamžitě se začali připojovat další lidé. Z USA se Facebook začal šířit do světa jako lavina, v současné době pochází okolo 30 % uživatelů z USA. To znamená i nutnost vyvíjet nové jazykové lokalizace, ve vývoji je 60 jazykových verzí, Facebook je kompletně lokalizován do 35 jazyků.

Facebook oslaví páté narozeniny (http://www.swmag.cz)

Vývojáři předpokládají další růst počtu registrací, jedinou pihou na kráse jsou investoři, kteří očekávají že Facebook začne více vydělávat. I na to podle Zuckerbergera dojde, neupřesnil však, jak chce vyšších zisků dosáhnout.

Zdroje: Fudzilla.com, News.bbc.uk, Facebook.com

Novinka Facebook oslaví páté narozeniny byla publikován 4. února 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!