Lenovo se propadl do ztráty a Panasonic propustí 15000 zaměstnanců

Největší čínský výrobce počítačů Lenovo Group se ve třetím kvartále (září-prosinec) ocitl v hluboké ztrátě. Ztráta společnosti je vyčíslena na 97 milionů dolarů (oproti předchozímu roku totiž firma vydělala 172 milionů dolarů – tj. cca 2 miliardy korun). Je to první ztráta firmy po třech letech. Tato obrovská finanční ztráta přecházela květnovému zdvojnásobení tržeb a srpnovém zvýšení obratu o 60 %. Toto fiasko stálo už generálního ředitele William J. Amelio křeslo, rezignoval sám na svoji funkci. Firma má v plánu restrukturalizaci a propustí 2500 svých zaměstnanců.

Stejný osud potkal největšího světového výrobce elektroniky japonskou firmu Panasonic. Díky slabému odbytu a silnému jenu firma také vykázala velké ztráty a uzavře 27 svých továren a propustí 15000 zaměstnanců!

Zdroj: Finanční Noviny a Kurzy.cz

Novinka Lenovo se propadl do ztráty a Panasonic propustí 15000 zaměstnanců byla publikován 5. února 2009 v 10.34. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. MP3s.Nadruhou.net
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Co je IP adresa a jak ji zjistit?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!