Lenovo se propadl do ztráty a Panasonic propustí 15000 zaměstnanců

Největší čínský výrobce počítačů Lenovo Group se ve třetím kvartále (září-prosinec) ocitl v hluboké ztrátě. Ztráta společnosti je vyčíslena na 97 milionů dolarů (oproti předchozímu roku totiž firma vydělala 172 milionů dolarů – tj. cca 2 miliardy korun). Je to první ztráta firmy po třech letech. Tato obrovská finanční ztráta přecházela květnovému zdvojnásobení tržeb a srpnovém zvýšení obratu o 60 %. Toto fiasko stálo už generálního ředitele William J. Amelio křeslo, rezignoval sám na svoji funkci. Firma má v plánu restrukturalizaci a propustí 2500 svých zaměstnanců.

Stejný osud potkal největšího světového výrobce elektroniky japonskou firmu Panasonic. Díky slabému odbytu a silnému jenu firma také vykázala velké ztráty a uzavře 27 svých továren a propustí 15000 zaměstnanců!

Zdroj: Finanční Noviny a Kurzy.cz

Novinka Lenovo se propadl do ztráty a Panasonic propustí 15000 zaměstnanců byla publikován 5. února 2009 v 10.34. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Smajlíci
  7. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. www.Spolužáci.cz

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!