Seznam.cz už nebude používat Google

Seznam.cz se rozhodl nadále nevyužívat pro vyhledávání Google. Ten nahradí služba Live Search, kterou provozuje Microsoft. Smlouva mezi Seznamem a Microsoftem byla uzavřena už v lednu, až nyní se však oficiálně dostala na povrch. Vyhledávání s Live Search by mělo začít fungovat od letošního července. Pro vyhledávání webů v českém jazyce se bude nadále používat vlastní fulltextové vyhledávání Seznamu"

Pro Google jde o relativně citelnou ránu, před dvěma roky, kdy začal působit na českém trhu se očekávalo, že bude poměrně úspěšný. Vedení Seznamu vysvětluje změnu vyhledávacích služeb větší možností řídit a přidávat vlastní funkce ve vyhledávání.

Seznam.cz už nebude používat Google (http://www.swmag.cz)

Microsoft však prohlásil, že jde o významnou strategickou investici, „Seznam.cz chápeme jako klíčového hráče na poli českého internetu. Uzavření strategické spolupráce proto vidíme jako vzájemně prospěšné nejen pro obě společnosti, ale také pro uživatele vyhledávacích služeb Seznam.cz“. Takto vidí celou situaci Petr Karásek, který je obchodním a marketingovým ředitelem Microsoftu pro Českou republiku.

Detaily smlouvy o spolupráci nejsou známé, rovněž se neví, zda došlo v tomto případě k nějakým finančním operacím.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Seznam.cz už nebude používat Google byla publikován 10. února 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!