Seznam.cz už nebude používat Google

Seznam.cz se rozhodl nadále nevyužívat pro vyhledávání Google. Ten nahradí služba Live Search, kterou provozuje Microsoft. Smlouva mezi Seznamem a Microsoftem byla uzavřena už v lednu, až nyní se však oficiálně dostala na povrch. Vyhledávání s Live Search by mělo začít fungovat od letošního července. Pro vyhledávání webů v českém jazyce se bude nadále používat vlastní fulltextové vyhledávání Seznamu"

Pro Google jde o relativně citelnou ránu, před dvěma roky, kdy začal působit na českém trhu se očekávalo, že bude poměrně úspěšný. Vedení Seznamu vysvětluje změnu vyhledávacích služeb větší možností řídit a přidávat vlastní funkce ve vyhledávání.

Seznam.cz už nebude používat Google (http://www.swmag.cz)

Microsoft však prohlásil, že jde o významnou strategickou investici, „Seznam.cz chápeme jako klíčového hráče na poli českého internetu. Uzavření strategické spolupráce proto vidíme jako vzájemně prospěšné nejen pro obě společnosti, ale také pro uživatele vyhledávacích služeb Seznam.cz“. Takto vidí celou situaci Petr Karásek, který je obchodním a marketingovým ředitelem Microsoftu pro Českou republiku.

Detaily smlouvy o spolupráci nejsou známé, rovněž se neví, zda došlo v tomto případě k nějakým finančním operacím.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Seznam.cz už nebude používat Google byla publikován 10. února 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!