Seznam.cz už nebude používat Google

Seznam.cz se rozhodl nadále nevyužívat pro vyhledávání Google. Ten nahradí služba Live Search, kterou provozuje Microsoft. Smlouva mezi Seznamem a Microsoftem byla uzavřena už v lednu, až nyní se však oficiálně dostala na povrch. Vyhledávání s Live Search by mělo začít fungovat od letošního července. Pro vyhledávání webů v českém jazyce se bude nadále používat vlastní fulltextové vyhledávání Seznamu"

Pro Google jde o relativně citelnou ránu, před dvěma roky, kdy začal působit na českém trhu se očekávalo, že bude poměrně úspěšný. Vedení Seznamu vysvětluje změnu vyhledávacích služeb větší možností řídit a přidávat vlastní funkce ve vyhledávání.

Seznam.cz už nebude používat Google (http://www.swmag.cz)

Microsoft však prohlásil, že jde o významnou strategickou investici, „Seznam.cz chápeme jako klíčového hráče na poli českého internetu. Uzavření strategické spolupráce proto vidíme jako vzájemně prospěšné nejen pro obě společnosti, ale také pro uživatele vyhledávacích služeb Seznam.cz“. Takto vidí celou situaci Petr Karásek, který je obchodním a marketingovým ředitelem Microsoftu pro Českou republiku.

Detaily smlouvy o spolupráci nejsou známé, rovněž se neví, zda došlo v tomto případě k nějakým finančním operacím.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Seznam.cz už nebude používat Google byla publikován 10. února 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...