Palmknihy.cz hlásí rekordní distribuce elektronických knih

V České republice rapidně stoupá zájem o tzv. elektronické knihy. Webový portál Palmknihy.cz hlásí rekordní milion stažených knížek. Portál Palmknihy.cz je určen především pro uživatele kapesních počítačů. Ti si mohou volně a zdarma stahovat tyto elektronické knihy do svých přístrojů.

Největší zájem je o beletrii, lehké čtení na cesty, scifi a fantasy. Největší výhodou je dostupnost knih, v podstatě máte neustále celou svou knihovnu sebou. Od roku 2000 kdy web Palmknihy.cz vznikl si uživatelé stáhli přes pět miliónů knih, aktuálně je v databázi přibližně 3 500 různých titulů všech žánrů. Často je velmi obtížné sehnat svolení k umístění knihy na server, proto je nemalé procento knih relativně starých, v databázi je také spousta zákonů.

Palmknihy.cz hlásí rekordní distribuce elektronických knih (http://www.swmag.cz)

Významným impulsem byl nástup kvalitních mobilních telefonů okolo roku 2004, tehdy byl zaznamenán velký skok ve stahování, zároveň také byla zavedena nová služba – čtení knih online. Další zvýšení počtu stažení bylo zaznamenáno se zavedením přístroje Apple iPhone.

Všechny tituly, které na Palmknihy.cz jsou,je možné stáhnout zdarma, v průběhu letošního roku by se mělo objevit i několik placených titulů.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Palmknihy.cz hlásí rekordní distribuce elektronických knih byla publikován 11. února 2009 v 06.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...