V USA klesá prodej konzolí

V USA klesl dramaticky prodej konzolí, pokles prodejnosti z prosince na leden činí 76%. Největší pokles se týká konzolí Nintendo Wii a Nintendo DS. U DS prodej klesl z 3,5 milionů prodaných přístrojů v prosinci na lednových 511 tisíc, u konzole Wii je pokles z 1,47 miliónů prodaných přístrojů na 679 tisíc. Znatelně klesl prodej konzolí XBOX 360 z 1,1 milionu přístrojů na 309 tisíc. Prodej Playstation 3 klesl z 523 tisíc kusů na 203 tisíc.

V USA klesá prodej konzolí (http://www.swmag.cz)

Procentuálně největší pokles zaznamenala konzole PSP, nejmenší pak Playstation 3. I když celá situace vyznívá pro výrobce nepříznivě, Microsoft se přece jen raduje a to z jednoho prostého důvodu. V prodejnosti her se mu totiž skvěle daří, v tabulce deseti nejprodávanějších konzolových her má Microsoft tituly Left 4 Dead, Call of Duty: World at War, Skate 2, Guitar Hero World Tour a Lord of the Rings: Conquest.

V USA klesá prodej konzolí (http://www.swmag.cz)

O pokles se zasadil nejen logický nezájem kupovat hry a konzole po vánocích, ale původcem je i finanční krize, obchodníci nechtějí zbytečně přehlcovat trh a lidé nehodlají kupovat nové věci za každou cenu. To vysvětluje i stále úspěšné prodeje konzole PlayStation 2.

Zdroje: Eurogamer.net, Fudzilla.com

Novinka V USA klesá prodej konzolí byla publikován 13. února 2009 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...