Debian 5.0 konečně ke stažení

Týmem vývojářů byla konečně uvolněna nová verze operačního systému Debian 5.0 „Lenny“. Vývoj nové verze trval 22 měsíců. Nová verze Debianu obsahuje nejpoužívanější grafická prostředí KDE, GNOME, Xfce a LXDE. Novinkou je upravená podpora pro notebooky, například Asus Eee PC.

Debian 5.0 obsahuje nejnovější verze zmiňovaných grafických prostředí a pestrou nabídku nejaktuálnějších programů, například OpenOffice.org 2.4.1, editor obrázků GIMP 2.4.7, internetový prohlížeč Iceweasel 3.0.6 nebo e-mailový klient Icedove 2.0.0.19. Celkem jde o 23 000 softwarových balíků. Systém nově plně podporuje souborový systém NTFS. Zapracováno bylo na seznamu her, nyní je k dispozici lepší vyhledávání a filtrování titulů.

Debian 5.0 konečně ke stažení (http://www.swmag.cz)

Aktualizovány byly bezpečnostní záplaty, celkově dosáhla bezpečnost systému vynikající úrovně. Maximálně byla zjednodušena instalace systému.

Nový systém je možné stáhnout na oficiálních stránkách.

Zdroj: Debian.org

Novinka Debian 5.0 konečně ke stažení byla publikován 15. února 2009 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. BlueBoard.cz - prvky zdarma
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Převody jednotek
  10. VirtualBox - základy virtualizace

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!