Wikipedia pro doktory - Medpedia

Včera, 17. února byl spuštěn nový projekt Medpedia.com. Jde v podstatě o velmi odbornou obdobu známé encyklopedie Wikipedia. Medpedia bude však zaměřena jen a pouze na zdravotnictví a lékařské vědy. Můžete argumentovat tím, že i na obyčejné Wikipedii je tématický portál Medicína. Máte pravdu, ale Medpedia by měla být mnohem profesionálnější a přináší jednu důležitou novinku.

Zmiňovanou novinkou je nemožnost editovat obsah. Neplatí to sice doslova, neboť obsah budou udržovat opravdoví doktoři-editoři, ale nebude možné editovat články obyčejnými uživateli. Pokud bude chtít obyčejný návštěvník Medpedie něco upravit, bude muset svůj požadavek navrhnout editorovi. Každý z editorů bude mít svou vlastní vizitku, odpadá tedy anonymita.

logo Medpedia

Bohužel mnoho potencionálních návštěvníků Medpedie může ovlivnit důležitá věc, Medpedia bude totiž jen v anglické jazykové verzi, jiné jazykové lokalizace se neplánují. Vzhled bude velmi podobný jako v obyčejné Wikipedii.

Zdroj: Medpedia.com

Novinka Wikipedia pro doktory - Medpedia byla publikován 19. února 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...