Jaký notebook je opravdu ekologický?

Ekologické hnutí Greenpeace se rozhodlo uspořádat průzkum zaměřený na přístroje, které jsou nejpřijatelnější pro životní prostředí. Přístroje byly rozděleny do několika kategorií, podle způsobu použití.

Mezi notebooky se stal nejekologičtějším model Portégé R600 od Toshiby. Při hodnocení se hledělo nejen na způsob výroby, ale i na spotřebu energie při používání, původ materiálu ze kterého se notebook vyrábí, nebo na procento nebezpečných látek, kterých bylo využito při výrobě. Právě v posledním aspektu si vedl Portégé R600 velmi dobře, neboť se vykazuje takřka nulovým podílem olova a rtuti při výrobě.

Jaký notebook je opravdu ekologický? (http://www.swmag.cz)

K dobrému umístění modelu Portégé R600 přispělo i to, že vyhovuje parametrům pro udělení normy ENERGY STAR 4.0. Jde o hodnocení spotřeby notebooku, ta je díky lepší technologii podsvícení a úsporným procesorům u notebooku velmi nízká. Vybavením se řadí Portégé R600 do vyšší střední třídy notebooku, prodává se i v České republice.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Jaký notebook je opravdu ekologický? byla publikován 20. února 2009 v 06.04. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Moderní domácnost je SMART
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!