Z letadla si zavoláte už brzy

Doteď byla možnost vyřídit si hovor nebo napsat si SMS z mobilního telefonu téměř utopií. Objevilo se sice několik projektů, které měly umožnit alespoň odesílání SMS z paluby letounu, až v letadlech společnosti Ryanair ale bude možné s mobilním telefonem pracovat.

U aerolinek Ryanair bude možné pracovat s mobilním telefonem v přibližně 170 letadlech, úpravy by měly trvat zhruba rok a půl. Letadla budou osazeny speciálními přístroji, na které nebude mít použití mobilu vliv. Bohužel, aby se peníze do úprav letadel společnosti vrátili, možnost odesílání SMS zpráv, volání nebo odesílání e-mailů bude zpoplatněná. Za odeslání jedné SMS si navíc zaplatíte padesát pencí, za minutu hovoru 1,50 liber a za odeslání jednoho e-mailu libru. Zatím není jasné, jak bude placení probíhat.

Dá se očekávat, že pokud se tato nová technologie osvědčí, začnou letadla upravovat i další letecké společnosti. Právě nemožnost používat mobilních zařízení je jednou z nevýhod letecké přepravy.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Z letadla si zavoláte už brzy byla publikován 22. února 2009 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...