Máme se bát odposlechů VoIP telefonátů?

Je známá věc, že volání přes internet, které je zadarmo, především přes program Skype využívá čím dál tím více lidí, právě proto Italské úřady nyní zřejmě vznesou požadavek na Evropskou unii, zda by nebylo možné začít s odposlechy podezřelých telefonátů právě přes VoIP sítě. Údajně by měly být poslechy využívány jen při opravdu vážných podezřeních souvisejících s trestnou činností.

Podle zdrojů přímo z Evropské unie se však obyčejní uživatelé nemají absolutně čeho obávat. Upozorňuje se však na to, že v oblasti internetové a informační kriminality zákony trochu „ztrácejí dech“ a pro zločince je tak mnohem snadnější využívat internet k nekalým cílům. A nejde jen o telefonování, podstatný podíl komunikace mezi zločinci se odehrává i pomocí e-mailu, nebo dokonce i pomocí Instant Messengerů.

Máme se bát odposlechů VoIP telefonátů? (http://www.swmag.cz)

Otázkou samozřejmě zůstává možnost zneužívání odposlechů. Navíc neexistuje jednotný orgán, který by se tímto tématem zabýval a rovněž není známé, pomocí jakých technologií by k odposlechům docházelo. Každopádně se jedná zatím o teoretickou možnost, není jisté jestli se vůbec problémem odposlechu VoIP sítí bude Evropský parlament zabývat.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Máme se bát odposlechů VoIP telefonátů? byla publikován 23. února 2009 v 22.10. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...