V Česku se nejvíce lidí připojuje pomocí bezdrátu

V České republice se nejvíce lidí k internetu připojuje pomocí bezdrátového připojení, tedy technologie Wi-Fi. Jde o zhruba 44% podíl z počtu 52% všech obyvatel republiky, kteří připojení k internetu doma mají.

Hned po Wi-Fi je velmi rozšířeno připojení pomocí kabelové televize, zde jde o 20,7% uživatelů. Právě v této oblasti vládne relativně silná konkurence, ceny se stále snižují a kvalita poskytovaných služeb se naopak stále zvyšuje, oproti minulosti „ukusuje“ kabelová televize stále větší podíl uživatelů internetu. Na třetím místě je ADSL (17,8%), v oblasti firem, které mají připojení k internetu však ADSL vede.

V Česku se nejvíce lidí připojuje pomocí bezdrátu (http://www.swmag.cz)

Kromě připojení k internetu se průzkum zaměřil i na používání veřejných telefonních automatů. Dříve se pro ně určitě využití našlo, neboť mobilní telefony byly málo rozšířené, nyní však jejich význam postupně upadá. I když se 70% tázaných domnívá, že telefonní automaty jsou prospěšné výsledky jsou poněkud jiné. Dokonce existují „budky“ ze kterých nikdo měsíce nevolal. Navíc jsou automaty často obětí nudící se mládeže, vandalů nebo opilců, kteří z legrace volají tísňové linky.

Zdroj: Český telekomunikační úřad

Novinka V Česku se nejvíce lidí připojuje pomocí bezdrátu byla publikován 24. února 2009 v 22.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?
  10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!