Počítačový virus na ISS

Na kosmické stanici ISS, konkrétně na jednom z notebooku, který slouží astronautům se objevil počítačový virus. Dle údajů z NASA jde o červ W32.Gammima.AG. Ten byl původně naprogramován k tomu, aby zjišťoval přihlašovací jména a hesla při hraní on-line her a údaje posléze odesílal tvůrci viru.

Virus se objevil na notebooku, který používají astronauté například při vědecké práci na lodi. Zatím se vyskytují pouze domněnky, jak se na notebook virus dostal, dle zdrojů z NASA je možné že tam byl zavlečen nějakým přenosným diskem.

logo NASA

Velkým ulehčením pro astronauty a celý tým na Zemi může být to, že není nijak ohrožena funkčnost vesmírné lodi, nikomu by tedy nemělo hrozit žádné nebezpečí. Bohužel počítačový vir ve vesmíru není vzácnost, stanice ISS již měla s těmito problémy zkušenosti, dokonce několikrát.

Zdroje: Spaceref.com
News.Xinhuanet­.com

Novinka Počítačový virus na ISS byla publikován 28. srpna 2008 v 22.31. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Den matek se blíží – máme tipy na dárky a elektronická přání!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Rozzlobenimuzi.com

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!