Miniaturní počítač za 49$

Výrobce čipů Marvell představil miniaturní počítač, jehož koncová cena by měla být 49$. Neberte slovo počítač doslovně, SheevaPlug, jak se nový přístroj jmenuje je NAS – Network Attached Storage, tedy síťové úložiště použitelné v domácnosti. Rozměry je skutečně miniaturní, 10,16 cm délky, 6,35 cm šířky a 5,08 cm na výšku.

Malá krabička samozřejmě nemá monitor, ale je vybavena celkem slušným počtem portů (ethernet port, USB, SDIO čtečka a mini-USB port) a hardwarovou výbavou potřebnou pro běh základních operací. Procesor je přímo z dílny Marwellu, Marvell Kirkwood s frekvencí 1,2 GHz. Dále je SheevaPlug vybaven 512 MB flash paměti a 512 MB paměti DRAM. Ptáte se jaký bude na takovém počítači fungovat systém? Údajně by měl bezproblémově zvládat jádro Linuxu 2.6, pravděpodobně půjde použít i některé distribuce.

Miniaturní počítač za 49$ (http://www.swmag.cz)

Cena 49$ bude platit v případě, že se najde pro počítač odbyt a lidé si najdou místo pro jeho využití. Zajímavý je systém prodeje, Marvell totiž bude SheevaPlug prodávat přes své smluvní prodejce, tím by se měl SheevaPlug dostat takřka do celého světa. Nyní je možné ho objednat za 75$.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Miniaturní počítač za 49$ byla publikován 26. února 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!