Mladé děvče má kvůli hraní kožní problémy

Že časté hraní počítačových her poškozuje oči, a může přivést i jiné problémy spojené například se špatným držením těla je všeobecně známé. To co se přihodilo jedné mladé švýcarské dívce je ale takřka světový unikát.

A co se vlastně stalo? Dvanáctiletá dívka v jedné malé Švýcarské obci často hrála na konzoli Playstation. Když si ale její rodiče všimli otoků na zápěstích a zádech převezli ji k doktorovi. Ten pak zjistil důvod nemoci. Do mikroskopických kožních ranek se dostal pot, jelikož dívka se příliš nevěnovala pohybu a převážně seděla u televize, infekce tak měla výbornou živnou půdu. Podle doktorů byly otoky relativně velké, dívce bylo nutné nasadit antibiotika, otoky však během deseti dnů zmizely a děvče se těší dobrému zdraví.

Takovéto zdravotní potíže související se hraním her se vyskytují velmi zřídka. Spousta organizací a spolků se ale snaží chránit mladé lidi před jinými zdravotními problémy, které se týkají hraní, kromě psychické závislosti jsou problémem i bolesti zad a často se vyskytuje tzv. syndrom karpálního tunelu, tedy bolesti zápěstí.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Mladé děvče má kvůli hraní kožní problémy byla publikován 1. března 2009 v 19.35. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...