Mladé děvče má kvůli hraní kožní problémy

Že časté hraní počítačových her poškozuje oči, a může přivést i jiné problémy spojené například se špatným držením těla je všeobecně známé. To co se přihodilo jedné mladé švýcarské dívce je ale takřka světový unikát.

A co se vlastně stalo? Dvanáctiletá dívka v jedné malé Švýcarské obci často hrála na konzoli Playstation. Když si ale její rodiče všimli otoků na zápěstích a zádech převezli ji k doktorovi. Ten pak zjistil důvod nemoci. Do mikroskopických kožních ranek se dostal pot, jelikož dívka se příliš nevěnovala pohybu a převážně seděla u televize, infekce tak měla výbornou živnou půdu. Podle doktorů byly otoky relativně velké, dívce bylo nutné nasadit antibiotika, otoky však během deseti dnů zmizely a děvče se těší dobrému zdraví.

Takovéto zdravotní potíže související se hraním her se vyskytují velmi zřídka. Spousta organizací a spolků se ale snaží chránit mladé lidi před jinými zdravotními problémy, které se týkají hraní, kromě psychické závislosti jsou problémem i bolesti zad a často se vyskytuje tzv. syndrom karpálního tunelu, tedy bolesti zápěstí.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Mladé děvče má kvůli hraní kožní problémy byla publikován 1. března 2009 v 19.35. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!