Chytí Yahoo druhý dech?

Známý vyhledávací portál Yahoo.com se již několik měsíců brání vážné krizi. Společnosti klesají zisky a Yahoo začalo mít problémy s udržováním portálu. Jako možné řešení se objevila náhrada výkonného ředitele, na post přišla nově Carol Bartz, která tak nahradila dosavadního ředitele Jerryho Yanga.

Carol Bartz přišla z firmy Autodesk, kde ukázala své kvality, když se firma dostala do vážné krize, právě s velkou zásluhou Bartzové se Autodesk udržel nad vodou a dokonce zlepšil svůj zisk. Právě díky tomu si této nadané manažerky všimli personalisté Yahoo.

Chytí Yahoo druhý dech? (http://www.swmag.cz)

Údajně už jsou připraveny změny ve fungování portálu, Yahoo každopádně potřebuje oživení a především se dostat z krize. Detailnější plány do budoucna bohužel ještě nejsou známé, ví se ale o rozdělení Yahoo na dvě divize, severoamerickou a zahraniční. Podle zdrojů by také mělo být fungování celého Yahoo pružnější a měla by být odstraněna zbytečná byrokracie.

Zároveň se očekává i další výměna hlavních postav ve společnosti. Akcionáři na změny reagují velice dobře.

Zdroj: Mediaweek.co.uk

Novinka Chytí Yahoo druhý dech? byla publikován 2. března 2009 v 12.52. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...