Britové protestují, snímky na Google Earth se budou muset rozostřit

Britské ministerstvo obrany si stěžuje na Google. Jde o to, že na známé aplikaci Google Earth je možné si nastavit nejvyšší rozlišení a maximální přiblížení na objekty, které má pod svou správou ministerstvo obrany. Údajně jde o objekty vysoké strategické důležitosti.

Google po této stížnosti bude muset snímky problémových lokalit rozostřit, nebo zabránit maximálnímu přiblížení. Britové se totiž bojí, že detailní snímky mohou být zneužity některými teroristickými skupinami. Pro ně je totiž Google Earth jeden z nejdostupnějších zdrojů informací. Nemusejí využívat informátorů, ani se příliš přibližovat k objektům, stačí sednout k internetu.

Britové protestují, snímky na Google Earth se budou muset rozostřit (http://www.swmag.cz)

Británie není jedinou zemí, která si na snímky obsažené v aplikaci Google Earth stěžovala. Svůj negativní postoj vyslovilo i Rusko a USA. I jim vadí snímky svých vojenských zařízení, Rusko navíc popudilo zobrazení přísně tajné ponorkové základny. I přes to platí, že na Google Earth se dá najít spousta zajímavých lokací všech částí světa.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Britové protestují, snímky na Google Earth se budou muset rozostřit byla publikován 3. března 2009 v 20.24. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Wikipedia online encyklopedie
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!