Parta si z něj dělala na Facebooku legraci, teď požaduje 3 miliony dolarů

Zajímavá kauza teď hýbe komunitou Facebooku v USA. Mladý muž Denise FinkelOceanside žaluje své spolužáky za to, že si na známé sociální síti vytvořili zaheslovanou skupinu, která ho měla zesměšňovat a ve které měl být pomlouván svými spolužáky. Kauzu projednává soud v Manhattanu, Finkelovi spolužáci již byli obviněni. Šikanovaný muž požaduje odškodné ve výši 3 miliónů dolarů.

Podle právníka, který zastupuje žalobce měl muž z pomluv vážné psychické potíže, spolužáci jej údajně chtěli vystrnadit ze školy. Na celém světě by se mělo jednat o první případ virtuální šikany, který se dostal před soud. Největší podobný případ v Česku, který se dostal před soud se týkal žaloby návštěvníka internetové diskuze, kterého urážel jiný návštěvník.

Parta si z něj dělala na Facebooku legraci, teď požaduje 3 miliony dolarů (http://www.swmag.cz)

Různé „pošťuchování“ mezi internetovými uživateli na diskuzích a na chatech je relativně častým jevem, odborníci však začínají poukazovat na stále častěji se objevující internetovou šikanu, hlavně mezi mládeží. Pod rouškou internetu je totiž anonymní, nebo mu právě díky vzdálenosti od svého protivníka „narostou ramena“.

Zdroj: Baltimoresun.com

Novinka Parta si z něj dělala na Facebooku legraci, teď požaduje 3 miliony dolarů byla publikován 4. března 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  3. Katastrální mapy online
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Smajlíci
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!