Apple mohutně inovuje

Apple dnes představil několik nových variant svých dosavadních produktů, jde o novou verzi pracovní stanice Mac Pro, novinek se dočkal i počítač iMac a nezapomnělo se ani na Mac mini.

Nový Mac Pro disponuje hlavně zvýšeným výkonem oproti svému minulému modelu. Nárůst výkonu je téměř dvojnásobný, na svědomí to má čtyřjádrový procesor Intel Xeon. Dosavadní grafická karta NVIDIA GeForce GT 120 dostala nové rozhraní Mini DisplayPort. Na požádání si může zákazník objednat grafickou kartu ATI Radeon HD 4870 s pamětmi GDDR5. Zvýšena byla i standartně dodávaná operační paměť.

Apple mohutně inovuje (http://www.swmag.cz)

iMac se chlubí hlavně větším displejem, úhlopříčka je na výběr, buďto 20” nebo 24”. Aktuálně jsou všechny modely vybaveny nejmodernější procesory Intel Core 2 Duo, výkonnostně nejnižší varianta je taktována na 2,66GHz, výkonnostně nejvyšší varianta je osazena 3,06GHz procesorem, a grafickou kartou NVIDIA GeForce GT 130 a 1TB diskem.

Apple mohutně inovuje (http://www.swmag.cz)

Do třetice, Mac mini si zachovává svou starou tvář. Hardwarové vybavení se příliš nezměnilo, nový je port FireWire 800, druhou novinkou je rozhraní pro propojení s displejem Mini DisplayPort.

Apple mohutně inovuje (http://www.swmag.cz)

Všechny nové počítače jsou vybaveny operačním systémem Mac OS X 10.5 Leopard.

Zdroj: „Tisková zpráva“

Novinka Apple mohutně inovuje byla publikován 5. března 2009 v 03.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...