Průzkum v Německu - na internetu roste kriminalita

S průzkumem kriminality a softwarového ohrožení na internetu přišel v Německu Federální úřad pro informační bezpečnost (BSI). Výsledky rozhodně nejsou růžové, problémů prý bude přibývat.

Jak vyplývá z průzkumu internetová kriminalita stále stoupá, zahanbit se však nenechává ani šíření virů, trojských koní a spamu. Právě to jsou nejčastější strašáci na internetu. I když jsou uživatelé stále ostražitější v orientaci na síti a využívají ve stále větší míře antivirová řešení, hackeři a tvůrci virů se naopak snaží vymyslet stále větší a dokonalejší hrozby.

Hartmut Isselhorst, ředitel BSI uvedl, že se počítačové viry a hackeři budou zaměřovat i na známější stránky, správci velkých webových portálů by se tak měli mít na pozoru.

BSI také varuje před zneužíváním populárních sociálních sítí. Při sdílení fotek, dat a osobních údajů přes sítě jako je Facebook, MySpace nebo ICQ by si hlavně mladí lidé měli dávat pozor na to, komu své soubory odesílají.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Průzkum v Německu - na internetu roste kriminalita byla publikován 4. března 2009 v 21.53. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...