Průzkum v Německu - na internetu roste kriminalita

S průzkumem kriminality a softwarového ohrožení na internetu přišel v Německu Federální úřad pro informační bezpečnost (BSI). Výsledky rozhodně nejsou růžové, problémů prý bude přibývat.

Jak vyplývá z průzkumu internetová kriminalita stále stoupá, zahanbit se však nenechává ani šíření virů, trojských koní a spamu. Právě to jsou nejčastější strašáci na internetu. I když jsou uživatelé stále ostražitější v orientaci na síti a využívají ve stále větší míře antivirová řešení, hackeři a tvůrci virů se naopak snaží vymyslet stále větší a dokonalejší hrozby.

Hartmut Isselhorst, ředitel BSI uvedl, že se počítačové viry a hackeři budou zaměřovat i na známější stránky, správci velkých webových portálů by se tak měli mít na pozoru.

BSI také varuje před zneužíváním populárních sociálních sítí. Při sdílení fotek, dat a osobních údajů přes sítě jako je Facebook, MySpace nebo ICQ by si hlavně mladí lidé měli dávat pozor na to, komu své soubory odesílají.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Průzkum v Německu - na internetu roste kriminalita byla publikován 4. března 2009 v 21.53. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!