Průzkum v Německu - na internetu roste kriminalita

S průzkumem kriminality a softwarového ohrožení na internetu přišel v Německu Federální úřad pro informační bezpečnost (BSI). Výsledky rozhodně nejsou růžové, problémů prý bude přibývat.

Jak vyplývá z průzkumu internetová kriminalita stále stoupá, zahanbit se však nenechává ani šíření virů, trojských koní a spamu. Právě to jsou nejčastější strašáci na internetu. I když jsou uživatelé stále ostražitější v orientaci na síti a využívají ve stále větší míře antivirová řešení, hackeři a tvůrci virů se naopak snaží vymyslet stále větší a dokonalejší hrozby.

Hartmut Isselhorst, ředitel BSI uvedl, že se počítačové viry a hackeři budou zaměřovat i na známější stránky, správci velkých webových portálů by se tak měli mít na pozoru.

BSI také varuje před zneužíváním populárních sociálních sítí. Při sdílení fotek, dat a osobních údajů přes sítě jako je Facebook, MySpace nebo ICQ by si hlavně mladí lidé měli dávat pozor na to, komu své soubory odesílají.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Průzkum v Německu - na internetu roste kriminalita byla publikován 4. března 2009 v 21.53. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!