Seznam.cz uskutečnil správný krok kupředu, bude filtrovat nevhodný obsah

Největší český vyhledávač Seznam.cz upravil své vyhledávání tak, aby uživatele již neobtěžovaly stránky s nevhodným obsahem při hledání „obyčejných“ slovních spojení. Tento filtr lze přepínat zadáním jiného tvaru URL.

Provedli jsme test při zadání výrazu „fotky kamarádek“, jde o stejný příklad, který je uveden na stránce Fulltext.sblog­.cz. Z prvních deseti zobrazených výsledků se dva výsledky týkaly stránek s nevhodným obsahem. Při zadání parametru &safe=yes, který filtr zapíná se v nabídce výsledků žádné odkazy na nevhodné stránky neobjevily. Filtr jde samozřejmě vypnout zadáním příkazu &safe=no na konec URL.

Seznam.cz uskutečnil správný krok kupředu, bude filtrovat nevhodný obsah (http://www.swmag.cz)

Jinak by měl ale filtr fungovat automaticky na určitá slovní spojení, vpisování do adresy je prostředkem jak filtr ovlivnit. I když je zavedení filtrování erotického obsahu dobrým krokem v boji proti němu, někteří uživatelé si stěžují, že Seznam.cz by se měl raději zaměřit na jiné, důležitější věci.

Zdroj: Fulltext.sblog.cz

Novinka Seznam.cz uskutečnil správný krok kupředu, bude filtrovat nevhodný obsah byla publikován 5. března 2009 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!