Seznam.cz uskutečnil správný krok kupředu, bude filtrovat nevhodný obsah

Největší český vyhledávač Seznam.cz upravil své vyhledávání tak, aby uživatele již neobtěžovaly stránky s nevhodným obsahem při hledání „obyčejných“ slovních spojení. Tento filtr lze přepínat zadáním jiného tvaru URL.

Provedli jsme test při zadání výrazu „fotky kamarádek“, jde o stejný příklad, který je uveden na stránce Fulltext.sblog­.cz. Z prvních deseti zobrazených výsledků se dva výsledky týkaly stránek s nevhodným obsahem. Při zadání parametru &safe=yes, který filtr zapíná se v nabídce výsledků žádné odkazy na nevhodné stránky neobjevily. Filtr jde samozřejmě vypnout zadáním příkazu &safe=no na konec URL.

Seznam.cz uskutečnil správný krok kupředu, bude filtrovat nevhodný obsah (http://www.swmag.cz)

Jinak by měl ale filtr fungovat automaticky na určitá slovní spojení, vpisování do adresy je prostředkem jak filtr ovlivnit. I když je zavedení filtrování erotického obsahu dobrým krokem v boji proti němu, někteří uživatelé si stěžují, že Seznam.cz by se měl raději zaměřit na jiné, důležitější věci.

Zdroj: Fulltext.sblog.cz

Novinka Seznam.cz uskutečnil správný krok kupředu, bude filtrovat nevhodný obsah byla publikován 5. března 2009 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...