Máte netradiční jméno? Na Facebooku budete mít problémy

Nepříjemnou zkušenost nedávno získala Caitlin Batman Shaw, terapeutka z Arlingtonu. Když si zakládala účet na populární sociální síti Facebook zapsala se jako Caitlin Shaw. Posléze ji došlo, že její staří přátelé znají spíše její jméno za svobodna, to bylo Caitlin Batman. Bohužel pro ni odmítli administrátoři Facebooku změny schválit, měli za to, že si žena jenom dělala legraci.

Caitlin Shaw se odvolala, ale její odvolání nebylo úspěšné. Až po delší diskuzi a mnoho e-mailech, kdy celá záležitost zabrala tři týdny bylo nakonec týmem Facebooku její jméno uznáno. Problémy měly i další existující osoby s neobvyklými jmény, o registraci usilovali Bess Pancake (česky palačinka), Becky Super nebo Tim Six. Ti byli v žádostech o registraci neúspěšní.

Máte netradiční jméno? Na Facebooku budete mít problémy (http://www.swmag.cz)

Administrátoři Facebooku se omlouvají tím, že nemají možnost prověřit identitu osob, které mají zrovna nestandartní jméno. Navíc jsou prý některá jména vylučována automaticky, neboť například počet skutečně žijících Batmanů je téměř nulový.

Zdroj: Washingtonpos­t.com

Novinka Máte netradiční jméno? Na Facebooku budete mít problémy byla publikován 7. března 2009 v 18.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...