Máte netradiční jméno? Na Facebooku budete mít problémy

Nepříjemnou zkušenost nedávno získala Caitlin Batman Shaw, terapeutka z Arlingtonu. Když si zakládala účet na populární sociální síti Facebook zapsala se jako Caitlin Shaw. Posléze ji došlo, že její staří přátelé znají spíše její jméno za svobodna, to bylo Caitlin Batman. Bohužel pro ni odmítli administrátoři Facebooku změny schválit, měli za to, že si žena jenom dělala legraci.

Caitlin Shaw se odvolala, ale její odvolání nebylo úspěšné. Až po delší diskuzi a mnoho e-mailech, kdy celá záležitost zabrala tři týdny bylo nakonec týmem Facebooku její jméno uznáno. Problémy měly i další existující osoby s neobvyklými jmény, o registraci usilovali Bess Pancake (česky palačinka), Becky Super nebo Tim Six. Ti byli v žádostech o registraci neúspěšní.

Máte netradiční jméno? Na Facebooku budete mít problémy (http://www.swmag.cz)

Administrátoři Facebooku se omlouvají tím, že nemají možnost prověřit identitu osob, které mají zrovna nestandartní jméno. Navíc jsou prý některá jména vylučována automaticky, neboť například počet skutečně žijících Batmanů je téměř nulový.

Zdroj: Washingtonpos­t.com

Novinka Máte netradiční jméno? Na Facebooku budete mít problémy byla publikován 7. března 2009 v 18.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!