Eco domény mají podporu Al Gora

Projekt .eco domén má podporu bývalého amerického viceprezidenta Al Gora. Jeho organizace Aliance pro ochranu klimatu (ACP) vyjádřila jednoznačnou podporu hnutí Dot Eco LLC, které doménu .eco podporuje a chystá její rozvoj.

.eco má být doména určená hlavně pro firmy nebo hnutí zajímající se o ochranu životního prostředí. Údajně je pravděpodobné, že by se doména .eco mohla hodit i velkým firmám, které často zařizují svým produktům speciální stránky, např. automobilky, výrobci počítačů, atd. Podmínkou by samozřejmě bylo to, že produkt bude šetrný k životnímu prostředí, například auta s pohonem na elektřinu, nebo elektronika s minimální spotřebou energie.

Eco domény mají podporu Al Gora  (http://www.swmag.cz)

Výnosy z poplatků za registraci .eco domén by měly být použity na výzkum klimatických změn. Podle Dot Eco LLC se už teď objevují firmy, které mají o využití této speciální domény zájem. Oficiální výše registračních poplatků zatím není známá, objevily se i informace, že by poplatky mohly být dobrovolné, pravděpodobně se tak ale nestane.

Pokud se bude situace vyvíjet dobře, první .eco domény by měly být na internetu už na konci tohoto roku.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Eco domény mají podporu Al Gora byla publikován 9. března 2009 v 18.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...