Firefox 3 už má na trhu větší podíl než Internet Explorer 6

Třetí verze internetového prohlížeče Firefox už má na trhu větší podíl než konkurenční prohlížeč od Microsoftu, Internet Explorer 6. Zatímco Firefox si drží velmi dobrých 25,74 %, šestá verze Internet Exploreru znatelně „pokulhává“ a má pouze 22,82 % podílu. Největší podíl na trhu má však stále Internet Explorer 7, 38,38%, i když začíná procenta pomalu ztrácet.

Firefox 3 už má na trhu větší podíl než Internet Explorer 6 (http://www.swmag.cz)

Čtvrté místo obsazuje starší, ale pořád relativně hodně využívána verze 2.0 Firefox s podílem zhruba 3 %. Opera 9.6 je o jedno procento slabší, na úplném konci žebříčku je pak nejnovější verze Internetu Explorer, následovaná prohlížečem Safari 3.1, který ale nemá ani jedno procento podílu (0,69%).

Firefox 3 už má na trhu větší podíl než Internet Explorer 6 (http://www.swmag.cz)

Internet Explorer 7.0 si zřejmě svoje výsadní postavení udrží, i když je možné pozorovat v poslední době jistý pokles tržního podílu, Firefox naopak ve své nejnovější verzi stále stoupá, od prvního místa ho ale dělí ještě pořádný kus.

Z hlediska bezpečnosti je aktualizace internetového prohlížeče důležitá, mnoho uživatelů se však starších verzí prohlížeče nechce vzdát, většinou je to „návykem“ na ovládání a obavou ze složitosti nové verze.

Zdroj: Statcounter.com

Novinka Firefox 3 už má na trhu větší podíl než Internet Explorer 6 byla publikován 11. března 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...