Firefox 3 už má na trhu větší podíl než Internet Explorer 6

Třetí verze internetového prohlížeče Firefox už má na trhu větší podíl než konkurenční prohlížeč od Microsoftu, Internet Explorer 6. Zatímco Firefox si drží velmi dobrých 25,74 %, šestá verze Internet Exploreru znatelně „pokulhává“ a má pouze 22,82 % podílu. Největší podíl na trhu má však stále Internet Explorer 7, 38,38%, i když začíná procenta pomalu ztrácet.

Firefox 3 už má na trhu větší podíl než Internet Explorer 6 (http://www.swmag.cz)

Čtvrté místo obsazuje starší, ale pořád relativně hodně využívána verze 2.0 Firefox s podílem zhruba 3 %. Opera 9.6 je o jedno procento slabší, na úplném konci žebříčku je pak nejnovější verze Internetu Explorer, následovaná prohlížečem Safari 3.1, který ale nemá ani jedno procento podílu (0,69%).

Firefox 3 už má na trhu větší podíl než Internet Explorer 6 (http://www.swmag.cz)

Internet Explorer 7.0 si zřejmě svoje výsadní postavení udrží, i když je možné pozorovat v poslední době jistý pokles tržního podílu, Firefox naopak ve své nejnovější verzi stále stoupá, od prvního místa ho ale dělí ještě pořádný kus.

Z hlediska bezpečnosti je aktualizace internetového prohlížeče důležitá, mnoho uživatelů se však starších verzí prohlížeče nechce vzdát, většinou je to „návykem“ na ovládání a obavou ze složitosti nové verze.

Zdroj: Statcounter.com

Novinka Firefox 3 už má na trhu větší podíl než Internet Explorer 6 byla publikován 11. března 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!