ATI hlásí 50 miliónů vyrobených čipů Hollywood

Výrobce grafických karet ATI ohlásil vyrobení 50 miliónů čipů Hollywood pro konzole Nintento Wii, Hollywood se tak stal jedním z nejprodávanějších čipů od ATI všeobecně. Na tak vysokém prodeji se podepsalo především to, že konzole od Nintenda se i přes poklesy odbytu stále prodávají velmi dobře. Kromě Nintenda využívá čip od ATI pro svou konzoli i Microsoft, konkrétně pro Xbox 360. Největším konkurentem v dodávek čipů pro konzole je Nvidia, která je dodavatel pro PlayStation 3 od Sony.

Zajímavostí je to, že původně se neměl Hollywood vůbec dostat do konzole Nintento Wii, ale do Nintendo GameCube. Dohodou mezi ATI a Nintendem se však určení změnilo.

ATI hlásí 50 miliónů vyrobených čipů Hollywood (http://www.swmag.cz)

Hollywood využívá 90nm technologie a v podstatě je složen ze dvou čipů, Napa a Vegas. Postaven je na jádře ARM926, rozměry čipu jsou 8 × 9 mm. Detailní informace o čipu, jako počet shaderů bohužel nejsou k dispozici, výrobce je z neznámých důvodů tají.

Rekordem v prodeji se samozřejmě ATI chlubí, objevilo se totiž několik informací, že se očekává propouštění ve společnosti. Zatím se však nic takového nestalo.

Zdroj: Tomshw.it

Novinka ATI hlásí 50 miliónů vyrobených čipů Hollywood byla publikován 12. března 2009 v 07.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...