Kogan chystá dva netbooky s operačním systémem gOS

Malá australská společnost Kogan chystá na trh dva netbooky. Agora Netbook a Agora Netbook Pro se mají stát hlavním výrobním portfoliem firmy, zajímavé jsou použitím netradičního operačního systému.

Určitě Vás napadlo o jaký systém jde. Výrobci sáhli po gOS, tento operační systém lze přirovnat například k populární distribuci Ubuntu, ze které v podstatě vychází. I když je zde viditelná velká provázanost se službami společnosti Google, Google se na vývoji nijak nepodílel.

Kogan chystá dva netbooky s operačním systémem gOS (http://www.swmag.cz)

Rozdíl mezi netbooky není až tak velký. Pro oba netbooky je stejný displej s rozlišením 1024×600, úhlopříčka je 10,2". Dále jsou vybaveny procesorem Intel Atom N270 a čipsetem Intel 945GSE. Jako úložiště dat byl zvolen 160 GB pevný disk, pro komunikaci s okolím slouží technologie WiFi a pro připojení příslušenství mají oba netbooky tři USB porty. K dalšímu vybavení patří ještě webkamera a čtečka paměťových karet.

Rozdíl mezi typem Agora Netbook a Agora Netbook Pro je v kapacitě paměti, vyšší verze netbooku má 2 GB paměti, zatímco nižší jen 1 GB. Dále je model Agora Netbook Pro osazen výkonnější baterií a zákazník také dostane při koupi USB Bluetooth dongle.

Kogan chystá dva netbooky s operačním systémem gOS (http://www.swmag.cz)

Jisté jsou už ceny, Agora Netbook vyjde na 320 $, verze Agora Netbook Pro na 355 $.

Zdroj: Fudzilla.com , fotografie PCAuthority.com­.au

Novinka Kogan chystá dva netbooky s operačním systémem gOS byla publikován 14. března 2009 v 21.05. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!