Kogan chystá dva netbooky s operačním systémem gOS

Malá australská společnost Kogan chystá na trh dva netbooky. Agora Netbook a Agora Netbook Pro se mají stát hlavním výrobním portfoliem firmy, zajímavé jsou použitím netradičního operačního systému.

Určitě Vás napadlo o jaký systém jde. Výrobci sáhli po gOS, tento operační systém lze přirovnat například k populární distribuci Ubuntu, ze které v podstatě vychází. I když je zde viditelná velká provázanost se službami společnosti Google, Google se na vývoji nijak nepodílel.

Kogan chystá dva netbooky s operačním systémem gOS (http://www.swmag.cz)

Rozdíl mezi netbooky není až tak velký. Pro oba netbooky je stejný displej s rozlišením 1024×600, úhlopříčka je 10,2". Dále jsou vybaveny procesorem Intel Atom N270 a čipsetem Intel 945GSE. Jako úložiště dat byl zvolen 160 GB pevný disk, pro komunikaci s okolím slouží technologie WiFi a pro připojení příslušenství mají oba netbooky tři USB porty. K dalšímu vybavení patří ještě webkamera a čtečka paměťových karet.

Rozdíl mezi typem Agora Netbook a Agora Netbook Pro je v kapacitě paměti, vyšší verze netbooku má 2 GB paměti, zatímco nižší jen 1 GB. Dále je model Agora Netbook Pro osazen výkonnější baterií a zákazník také dostane při koupi USB Bluetooth dongle.

Kogan chystá dva netbooky s operačním systémem gOS (http://www.swmag.cz)

Jisté jsou už ceny, Agora Netbook vyjde na 320 $, verze Agora Netbook Pro na 355 $.

Zdroj: Fudzilla.com , fotografie PCAuthority.com­.au

Novinka Kogan chystá dva netbooky s operačním systémem gOS byla publikován 14. března 2009 v 21.05. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!