Rozhodl se vydělat prodejem pirátských filmů, teď půjde do vězení

Další případ filmového pirátství se objevil v Rýmařově. Údajně měl šestadvacetiletý mladík spáchat škodu asi za 52 miliónů korun. Kromě policie se v této aféře angažuje také distribuční společnost, ta požaduje takřka 600 tisíc korun za ušlý zisk.

Zajímavé je, že si muž za přepálené DVD účtoval jen 35 korun, byl tedy ještě levnější než jsou v normálním prodeji tzv. „trafikové filmy“. V jeho nabídce bylo okolo šestiset filmů, od klasiky, až po nejnovější snímky. Tento „pirát“ ještě doplatil na jednu věc, své filmy nabízel zcela veřejně na internetu, zasílal je na dobírku, podle policie nebyl až takový problém si pro muže přijít a zatknout ho.

Na celém případu je paradoxní to, že z prodeje filmů přílišný výdělek nebyl, podle policistů si muž prodejem nepřišel ani na celých pět tisíc korun, údajně se dostal do těžké finanční situace, ze které si nedokázal pomoci jinak, než tím že začal vypalovat a prodávat. Pro normálního člověka je takřka nepochopitelná skutečnost, že bylo tímto člověkem prodáno asi 138 DVD a společnost si škodu ocenila na 52 miliónů korun.

Jakmile se zpráva dostalo do médii (Zive.cz, Novinky.cz), většina lidí diskutujících u článku vyjádřila muži podporu.

Zdroj: Novinky.cz

Novinka Rozhodl se vydělat prodejem pirátských filmů, teď půjde do vězení byla publikován 15. března 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...