Rozhodl se vydělat prodejem pirátských filmů, teď půjde do vězení

Další případ filmového pirátství se objevil v Rýmařově. Údajně měl šestadvacetiletý mladík spáchat škodu asi za 52 miliónů korun. Kromě policie se v této aféře angažuje také distribuční společnost, ta požaduje takřka 600 tisíc korun za ušlý zisk.

Zajímavé je, že si muž za přepálené DVD účtoval jen 35 korun, byl tedy ještě levnější než jsou v normálním prodeji tzv. „trafikové filmy“. V jeho nabídce bylo okolo šestiset filmů, od klasiky, až po nejnovější snímky. Tento „pirát“ ještě doplatil na jednu věc, své filmy nabízel zcela veřejně na internetu, zasílal je na dobírku, podle policie nebyl až takový problém si pro muže přijít a zatknout ho.

Na celém případu je paradoxní to, že z prodeje filmů přílišný výdělek nebyl, podle policistů si muž prodejem nepřišel ani na celých pět tisíc korun, údajně se dostal do těžké finanční situace, ze které si nedokázal pomoci jinak, než tím že začal vypalovat a prodávat. Pro normálního člověka je takřka nepochopitelná skutečnost, že bylo tímto člověkem prodáno asi 138 DVD a společnost si škodu ocenila na 52 miliónů korun.

Jakmile se zpráva dostalo do médii (Zive.cz, Novinky.cz), většina lidí diskutujících u článku vyjádřila muži podporu.

Zdroj: Novinky.cz

Novinka Rozhodl se vydělat prodejem pirátských filmů, teď půjde do vězení byla publikován 15. března 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!