Další netbook, tentokrát od J&V

Na trhu se brzy objeví další netbook, tentokrát od výrobce J&V z Hong-Kongu. Vývojáři se netajili tím, že svůj netbook MINIX budou chtít cenově tlačit co nejníže, mohl by se tedy stát výraznou konkurencí těch přístrojů, které jsou aktuálně na trhu.

Podobně jako u netbooku od Koganu, o kterém jsme Vás informovali ve starší Novince, kde vývojáři sáhli po operačním systému gOS se chystá u MINIXU něco podobného. Netbook sice bude dodáván s operačním systémem Windows XP, výrobci se však netají tím, že by chtěli nabízet i verzi s operačním systémem Ubuntu.

Další netbook, tentokrát od J&V (http://www.swmag.cz)

Srdcem MINIXu bude procesor Intel Atom N270 s frekvencí 1.6GHz. Operační paměť je 1 GB, pro připojení k internetu bude k dispozici WiFi a pro připojení mobilních zařízení využijete technologii Bluetooth. Potvrzena je ještě 1.3Mpix webkamera. Podle J&V se však na trhu objeví několik modelů netbooku s rozdílným hardwarem tak, aby si každý uživatel vybral to své.

Cena zatím jistá není, údajně se mluví o 300 $.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Další netbook, tentokrát od J&V byla publikován 15. března 2009 v 19.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...