Nedostavil se k soudu, soudní příkazy mu poslali přes Facebook

K velmi neobvyklému kroku se rozhodl soudce na Novém Zélandu. Když se k němu dostal případ, kdy firma Axe Market Garden žaluje za zpronevěru 241000 $ svého zaměstnance Craiga Axe, soudce se rozhodl zaslat potřebné dokumenty obviněnému. Problém ovšem nastal, když nebylo možné zjistit bydliště Axe, který údajně měl pobývat ve Velké Británii, policisté však žádný kontakt s výjimkou e-mailové adresy nesehnali.

Soudce se rozhodl vyřešit tento problém vskutku originálním způsobem. Díky e-mailové adrese našel profil Craiga Axe na Facebooku a rozhodl se mu soudní dokumenty zaslat touto cestou. To se povedlo, a muž tak může být obviněn. Kupodivu se ani neobjevily žádný byrokratické průtahy, soudce dostal povolení téměř ihned.

Facebook logo

Podobný případ se objevil v Austrálii, kde dva lidé neplatili půjčku na byt. Soud se rozhodl oznámit jim skutečnost, že o dům přišli právě prostřednictvím profilů, které měli na známé internetové sociální síti.

Netřeba zdůrazňovat, že tvůrci Facebooku si originální řešení soudu pochvalují a vyjádřili se v tom smyslu, že nebudou protestovat proti využívání sítě při takových sporech.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Nedostavil se k soudu, soudní příkazy mu poslali přes Facebook byla publikován 17. března 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!