Ekologie na prvním místě - "zelená" baterie do notebooku od HP

Že ekologie se zohledňuje už i v oblasti počítačů a počítačového příslušenství je všeobecně známá věc. I Hawlett-Packard se pustil do ekologických programů a představil nové baterie řady ENVIRO, které jsou určeny pro použití v přenosných počítačích – noteboocích.

Při výrobě nových baterií se využilo technologie Boston Power. Ve své podstatě jde o trochu upravené baterie Li-Ion. Společnost Hawlett-Packard se rozhodla nalákat zákazníky nejen slovíčkem „ekologické“, ale také garantovanou životností tří let. Pokud baterie tři roky nevydrží, bude Vám vyměněna. Navíc se baterie řady ENVIRO mají nabíjet oproti jiným bateriím podstatně rychleji a mají při nabíjení a provozu vyzařovat méně tepla.

Ekologie na prvním místě - "zelená" baterie do notebooku od HP (http://www.swmag.cz)

Podle výrobce by měly být baterie ENVIRO kompatibilní s většinou notebooků od HP, lidé se úplně novými notebooky však budou pravděpodobně zklamáni, v nich nepůjdou nové baterie použít.

Cena novinky je 149 $ (3200 Kč).

Zdroj: Shopping.hp.com

Novinka Ekologie na prvním místě - "zelená" baterie do notebooku od HP byla publikován 18. března 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...