Spamer na Facebooku dostal rekordní pokutu

O následcích svého jednání zřejmě neměl představu spammer, který se naboural do účtů několika uživatelů Facebooku a využil jich k rozesílání nevyžádaných informací. Adam Guerbuez z Montrealu se svou společností tak dostali pokutu ve výši 873 miliónů dolarů.

I když soud už proběhl a pokuta 873 miliónů dolarů je neměnná, drtivá většina expertů, uživatelé Facebooku a dokonce i administrační tým okolo známé sociální sítě si myslí, že spammer nebude mít dostatek finančních prostředků, aby dokázal pokutu zaplatit, rovněž se objevily názory, které se vyjadřují v tom smyslu, že pokuta neměla být tak vysoká, neboť tak velká škoda Facebooku vzniknout nemohla. Údajně má být tento případ varováním pro všechny, kteří si myslí, že za rozšiřování a rozesílání spamu jim nic nehrozí.

Spamer na Facebooku dostal rekordní pokutu (http://www.swmag.cz)

Velmi podobný případ se objevil loni i na serveru Myspace.com, kde se spammer prostřednictvím phisingu dostal do účtu několika uživatelů a začal rozesílat reklamní sdělení na všechny strany. I on dostal obrovskou pokutu, 230 miliónů dolarů.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Spamer na Facebooku dostal rekordní pokutu byla publikován 18. března 2009 v 22.31. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  3. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  4. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  10. Výběr nejlepších programů pro synchronizaci dat zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!