Spamer na Facebooku dostal rekordní pokutu

O následcích svého jednání zřejmě neměl představu spammer, který se naboural do účtů několika uživatelů Facebooku a využil jich k rozesílání nevyžádaných informací. Adam Guerbuez z Montrealu se svou společností tak dostali pokutu ve výši 873 miliónů dolarů.

I když soud už proběhl a pokuta 873 miliónů dolarů je neměnná, drtivá většina expertů, uživatelé Facebooku a dokonce i administrační tým okolo známé sociální sítě si myslí, že spammer nebude mít dostatek finančních prostředků, aby dokázal pokutu zaplatit, rovněž se objevily názory, které se vyjadřují v tom smyslu, že pokuta neměla být tak vysoká, neboť tak velká škoda Facebooku vzniknout nemohla. Údajně má být tento případ varováním pro všechny, kteří si myslí, že za rozšiřování a rozesílání spamu jim nic nehrozí.

Spamer na Facebooku dostal rekordní pokutu (http://www.swmag.cz)

Velmi podobný případ se objevil loni i na serveru Myspace.com, kde se spammer prostřednictvím phisingu dostal do účtu několika uživatelů a začal rozesílat reklamní sdělení na všechny strany. I on dostal obrovskou pokutu, 230 miliónů dolarů.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Spamer na Facebooku dostal rekordní pokutu byla publikován 18. března 2009 v 22.31. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  8. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  10. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!