Spamer na Facebooku dostal rekordní pokutu

O následcích svého jednání zřejmě neměl představu spammer, který se naboural do účtů několika uživatelů Facebooku a využil jich k rozesílání nevyžádaných informací. Adam Guerbuez z Montrealu se svou společností tak dostali pokutu ve výši 873 miliónů dolarů.

I když soud už proběhl a pokuta 873 miliónů dolarů je neměnná, drtivá většina expertů, uživatelé Facebooku a dokonce i administrační tým okolo známé sociální sítě si myslí, že spammer nebude mít dostatek finančních prostředků, aby dokázal pokutu zaplatit, rovněž se objevily názory, které se vyjadřují v tom smyslu, že pokuta neměla být tak vysoká, neboť tak velká škoda Facebooku vzniknout nemohla. Údajně má být tento případ varováním pro všechny, kteří si myslí, že za rozšiřování a rozesílání spamu jim nic nehrozí.

Spamer na Facebooku dostal rekordní pokutu (http://www.swmag.cz)

Velmi podobný případ se objevil loni i na serveru Myspace.com, kde se spammer prostřednictvím phisingu dostal do účtu několika uživatelů a začal rozesílat reklamní sdělení na všechny strany. I on dostal obrovskou pokutu, 230 miliónů dolarů.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Spamer na Facebooku dostal rekordní pokutu byla publikován 18. března 2009 v 22.31. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...