Nový model netbooku Acer Aspire One

Acer se chystá uvést do prodeje novou modelovou verzi populárního netbooku Acer Aspire One. Netbook má mírně pozměněný design oproti stávajícím „bratříčkům“, největší novinkou a hlavně největším lákadlem pro zákazníky je zbrusu nový displej s úhlopříčkou 11,6 " a rozlišením 1366×768.

Tvůrci z Aceru také sáhli po novém procesoru a čipsetu. Nový procesor je Intel Atom Z530, nahradil tak starší procesor Intel Atom N270. Zajímavost je u čipsetu, v tomto případě jde o nepříliš známý typ Intel SCH USW15S, občas známý na internetu i pod druhým název Poulsbo. Součástí čipsetu je i integrované grafické jádro GMA 500.

Nový model netbooku Acer Aspire One (http://www.swmag.cz)

Velký význam je kladen snižování spotřeby, nejen čipset s procesorem disponuje velmi nízkou spotřebou, ale upravena byla i baterie. S „nejslabší“ baterií vydří netbook v provozu přibližně čtyři hodiny, se silnější baterií je to pak velmi slušných osm hodin. Cena nového Aspire One zatím není známá.

Zdroj: Fudzilla.com, fotografie Macles.blogspot­.com

Novinka Nový model netbooku Acer Aspire One byla publikován 24. března 2009 v 20.23. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...