5000 zaměstnanců IBM v USA zřejmě přijde o práci

Až 5000 zaměstnanců společnosti IBM pravděpodobně přijde o práci. Propouštění by se mělo dotknout jen USA, kde je aktuálně zaměstnaná zhruba čtvrtina všech zaměstnanců společnosti (115 000 pracovníků). Necelých 400 000 zaměstnanců pracuje na různých místech světa. Propuštění 5000 lidí znamená asi 4% všech pracovníků v USA. Uvedla to agentura Reuters.

IBM si od propouštění slibuje především výrazné posílení na trhu, díky globální finanční krizi se zisky mnoha velkých firem o dost zmenšily. Za snižováním počtu zaměstnanců je i snaha ušetřit potřebné peníze, dalším důvodem je pak zlepší produktivity práce. Na propouštění samozřejmě reaguje trh s akciemi, aktuálně byl zaznamenán propad akcií IBM asi o 0,42 % na částku 97,95 za akcii. Ještě nedávno ale byl slibován zisk až 9,20 $ na jednu akcii.

5000 zaměstnanců IBM v USA zřejmě přijde o práci (http://www.swmag.cz)

IBM ještě před krizí silně investovala do rozvojových trhů, v zemích jako je Brazílie nebo Indie byly postaveny nové továrny a rozšířilo se zastoupení firmy. Bohužel je možné, že propouštění v USA nebude konečné a dotkne se i jiných zemí. Oficiální stanovisko ještě z pohledu IBM k situaci nebylo vydáno.

Zdroj: Reuters.com

Novinka 5000 zaměstnanců IBM v USA zřejmě přijde o práci byla publikován 27. března 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!