Toshiba od června s novým CEO

Ve společnosti Toshiba se chystá výměna vedení společnosti. V červnu odchází Atsutoshi Nishida, dlouholetý prezident společnosti přenechává své místo Noriovi Sasakovi. Ten doposud vykonával funkci zastupujícího jednatele a hlavního výkonného viceprezidenta. Sasakiho nominovala 27. března správní rada společnosti.

Sasakimu rovněž pomohlo doporučení, které vydal Nishida, když správní radě předával svou rezignaci. Uvedl v něm důvody, proč by měl být jeho nástupcem právě Sasaki. Správní rada doporučení vzala na vědomí. Kromě ředitelství společnosti bude ještě vykonávat Sasaki funkci předsedy správní rady.

Toshiba od června s novým CEO (http://www.swmag.cz) Norio Sasaki

Norio Sasaki se narodil 1. června 1949 v Tokiu. Vystudoval obor mechanického inženýrství na univerzitě Waseda. Ve společnosti Toshiba pracuje od roku 1972 a během svého života prošel řadu významných funkcí, například v oblasti jaderné energetiky se dostal až na pozici Hlavního ředitele oddělení Projekce a konstrukce LWR provozů (lehkovodní reaktory) v divizi Systémů a služeb pro jadernou energetiku. Viceprezidentem se stal v roce 2006.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Toshiba od června s novým CEO byla publikován 29. března 2009 v 18.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...