Britský průzkum: Vypnutím počítače přes noc ušetříte nemalé peníze

Ve Velké Británii proběhl před několika dny průzkum zaměřený na šetření elektrické energie ve firmách. Podle průzkumu by stačilo několik pravidel, jak ochránit životní prostředí ale i uspořit významné finance. Například ve firmách by stačilo vypnout počítače přes noc. Na každém vypnutém počítači společnost ušetří 25 liber za rok.

Pokud by počítač vypnuli přes noc všechny firmy v Británii, za rok by se ušetřilo okolo 300 miliónů liber. Pokud by bylo vypnuto po odchodu pracovníků ze zaměstnání 10 000 počítačů, náklady by klesly o 168 000 liber a do ovzduší by bylo vypuštěno o 828 tun CO2 méně. Průzkum se zaměřoval i na jednotlivá odvětví průmyslu a služeb. Například pouze 27% zaměstnanců elektráren v Británii své počítače vypne. V USA je situace ještě horší, tam tak učiní jen 10% zaměstnanců.

I když se to obyčejnému uživateli počítače nezdá, IT průmysl vyprodukuje téměř 2% celosvětových emisí CO2, takřka 39% těchto emisí produkují samostatné počítače a monitory.

Aktuálně se snaží některá sdružení upozorňovat na stále větší podíl IT průmyslu na znečišťování životního prostředí.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Britský průzkum: Vypnutím počítače přes noc ušetříte nemalé peníze byla publikován 29. března 2009 v 20.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!