103 zemí napadeno hackery, včetně Česka

Kanadští experti odhalili jeden z největších průniků do vládních, ale i osobních počítačů v poslední době. Nabourány byly počítače ve 103 zemích, včetně České republiky. Údajně mělo jít až o 1 295 počítačů. Kanadští vědci začali stopovat GhostNet v Torontu na požádání exilové vlády tibetského dalajlámy. Brzy však zjistili, že se tento hackerský program dostal do počítačů celého světa.

Napadeny byly úřady, osobní počítače i banky. Kanadští vědci oznámili, že útoky vedly z čínských serverů, ale čínská vláda to striktně popřela přes svůj konzulát v New Yorku. Skutečný původ však už zřejmě nikdo nevypátrá. Taktéž se vůbec neví k jak moc citlivým materiálům hackeři přišli.

Zdroj: The New York Times

Novinka 103 zemí napadeno hackery, včetně Česka byla publikován 30. března 2009 v 08.00. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!