103 zemí napadeno hackery, včetně Česka

Kanadští experti odhalili jeden z největších průniků do vládních, ale i osobních počítačů v poslední době. Nabourány byly počítače ve 103 zemích, včetně České republiky. Údajně mělo jít až o 1 295 počítačů. Kanadští vědci začali stopovat GhostNet v Torontu na požádání exilové vlády tibetského dalajlámy. Brzy však zjistili, že se tento hackerský program dostal do počítačů celého světa.

Napadeny byly úřady, osobní počítače i banky. Kanadští vědci oznámili, že útoky vedly z čínských serverů, ale čínská vláda to striktně popřela přes svůj konzulát v New Yorku. Skutečný původ však už zřejmě nikdo nevypátrá. Taktéž se vůbec neví k jak moc citlivým materiálům hackeři přišli.

Zdroj: The New York Times

Novinka 103 zemí napadeno hackery, včetně Česka byla publikován 30. března 2009 v 08.00. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Smajlíci
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!