Senzace - Firefox je nejpoužívanější prohlížeč v Evropě

Podle průzkumu agentury StatCounter bylo zjištěno, že prohlížeč Mozilla Firefox verze 3 se stal nejpoužívanějším internetovým prohlížečem v Evropě. Na druhém místě skončil Internet Explorer verze 7.

I když Firefox zvítězil s minimálním náskokem (35,05% oproti Internet Exploreru s 34,54%) znamená to pro Firefox významný triumf. Podle expertů stojí za prvním místem Firefoxu neochota uživatelů přejít na novou verzi Internet Exploreru, raději si vyberou konkurenční prohlížeč. Druhým důvodem triumfu jsou dohady o bezpečnosti a jednoduchosti používání Internet Exploreru.

Senzace - Firefox je nejpoužívanější prohlížeč v Evropě (http://www.swmag.cz)

Ostatní prohlížeče mají pod 5% podílu na trhu, nejlépe z těchto prohlížečů je na tom Opera. Internet Explorer 6 se svými, téměř dvanácti procenty vyčnívá. Tržní podíl Firefoxu se s největší pravděpodobností bude dále zvyšovat, pokud se nepodaří „přetáhnout“ Microsoftu uživatele internetu na svou stranu. Microsoftu by také mohla pomoci silná mediální kampaň, podporující nejnovější verzi jejich prohlížeče.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Senzace - Firefox je nejpoužívanější prohlížeč v Evropě byla publikován 2. dubna 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Smajlíci
  7. Adobe Acrobat reader 8 cz
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. iVysílání – online televizní archiv České televize
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!