Senzace - Firefox je nejpoužívanější prohlížeč v Evropě

Podle průzkumu agentury StatCounter bylo zjištěno, že prohlížeč Mozilla Firefox verze 3 se stal nejpoužívanějším internetovým prohlížečem v Evropě. Na druhém místě skončil Internet Explorer verze 7.

I když Firefox zvítězil s minimálním náskokem (35,05% oproti Internet Exploreru s 34,54%) znamená to pro Firefox významný triumf. Podle expertů stojí za prvním místem Firefoxu neochota uživatelů přejít na novou verzi Internet Exploreru, raději si vyberou konkurenční prohlížeč. Druhým důvodem triumfu jsou dohady o bezpečnosti a jednoduchosti používání Internet Exploreru.

Senzace - Firefox je nejpoužívanější prohlížeč v Evropě (http://www.swmag.cz)

Ostatní prohlížeče mají pod 5% podílu na trhu, nejlépe z těchto prohlížečů je na tom Opera. Internet Explorer 6 se svými, téměř dvanácti procenty vyčnívá. Tržní podíl Firefoxu se s největší pravděpodobností bude dále zvyšovat, pokud se nepodaří „přetáhnout“ Microsoftu uživatele internetu na svou stranu. Microsoftu by také mohla pomoci silná mediální kampaň, podporující nejnovější verzi jejich prohlížeče.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Senzace - Firefox je nejpoužívanější prohlížeč v Evropě byla publikován 2. dubna 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...