BenQ chystá nové, ultratenké notebooky

Zřejmě již tento rok na jaře se dočkáme nové řady ultratenkých notebooků od výrobce BenQ. Nové notebooky by měly být založeny na proceosrech Neo AMD a Intel. Pokud by BenQ nasadil procesor Neo AMD do svého notebooku, byl by to teprve druhý případ použití Neo AMD v notebooku na světě. Prvním notebookem s tímto procesorem se stal HP Pavilon DV2.

BenQ má zkušenost s Neo AMD v tzv. „all-in-one desktopu“. O nové řadě notebooku se toho zatím příliš neví, podle zdroje by měly mít notebooky úhlopříčku buďto 12,1" nebo 13,3". Notebooky by také měly disponovat velmi nízkou spotřebou elektrické energie.

BenQ chystá nové, ultratenké notebooky (http://www.swmag.cz)

AMD zatím z řady NEO představilo jen jeden procesor – Athlon NEO MV-40, který vychází z upraveného proceosoru AMD Athlon 2650e. Výkonostně jde spíše o průměr, frekvence 1,6GHz s 512Kb L2 a spotřeba dosahuje 15W. Cena procesoru Athlon 2650e mírně přesahuje 30 dolarů.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka BenQ chystá nové, ultratenké notebooky byla publikován 5. dubna 2009 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...