Britové se vzbouřili, zabránili vjezdu auta Googlu do města

Automobil patřící Googlu, který jel do města Broughton mapovat ulice pro službu Google Street View tvrdě „narazil“. Obyvatelé, kteří poukazují na rozšiřování kriminality začali bránit vlastními těly vjezdu automobilu do města. Vytvořili lidský řetězec a zablokovali hlavní příjezdovou komunikaci do města. Na místě dokonce zasahovala policie.

Dav obyvatel auto s kamerami a technikou Googlu obklopil a místní obyvatelé důrazně žádali odjezd automobilu. Řidič dostal strach a přivolal policejní hlídku. Ta bohužel byla zcela bezmocná proti několika desítkám lidí. Auto Googlu se nakonec otočilo a odjelo. Lidé se snažili podpořit svůj nesouhlas se snímkováním skutečností, že v okolí se rozvíjí kriminalita a oni mají strach aby si zloději prostřednictvím Google Street View nevybrali svůj cíl právě u nich.

Britové se vzbouřili, zabránili vjezdu auta Googlu do města (http://www.swmag.cz)

Incident v Británii není jediným problémem, který služba Google Street View má. Jeden z kalifornských politiků totiž požaduje v aplikaci „rozmazání“ veřejných budov a hrozí zákonem, který by mohl znamenat pro Google velkou pokutu.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Britové se vzbouřili, zabránili vjezdu auta Googlu do města byla publikován 6. dubna 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...