Z britských teenagerů je téměř třetina "hackerů"

Trend Micro, společnost pracující ve Velké Británii provedla průzkum mezi teenagery od 12 do 18 let. Podle tohoto průzkumu vyšlo najevo, že téměř třetina teenagerů je počítačovými hackery. Nelekejte se však, většinou jsou jejich znalosti o prolamování bezpečnostních zábran na internetu velmi skoupé.

Nejvíce je využívána metoda „pokus-omyl“, která ojediněle přinese pro mladé „hackery“ výsledky. Jen mizivý zlomek z nich si přichází hackerstvím na peníze. Nejvíce jsou mezi mládeží oblíbené sociální sítě typu Facebook, kde také nejčastěji dochází ke krádežím hesel a pozměňování profilů. Většinou za tím stojí pomsta, nebo zlomyslnost. Zajímavou skutečností je to, že dívky začínají v této činnosti zdárně dohánět chlapce.

Tato situace sice není příliš vážná, ale se stále vzrůstající internetovou kriminalitou mladistvých by se mělo co nejdříve začít něco dělat. Štěstím je hlavně to, že mladí zatím nepronikli tak hluboko do sítí organizovaných skupin, které se zabývají například vykrádáním bankovních účtů, rozesíláním spamu, atd.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Z britských teenagerů je téměř třetina "hackerů" byla publikován 6. dubna 2009 v 21.24. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...