Z britských teenagerů je téměř třetina "hackerů"

Trend Micro, společnost pracující ve Velké Británii provedla průzkum mezi teenagery od 12 do 18 let. Podle tohoto průzkumu vyšlo najevo, že téměř třetina teenagerů je počítačovými hackery. Nelekejte se však, většinou jsou jejich znalosti o prolamování bezpečnostních zábran na internetu velmi skoupé.

Nejvíce je využívána metoda „pokus-omyl“, která ojediněle přinese pro mladé „hackery“ výsledky. Jen mizivý zlomek z nich si přichází hackerstvím na peníze. Nejvíce jsou mezi mládeží oblíbené sociální sítě typu Facebook, kde také nejčastěji dochází ke krádežím hesel a pozměňování profilů. Většinou za tím stojí pomsta, nebo zlomyslnost. Zajímavou skutečností je to, že dívky začínají v této činnosti zdárně dohánět chlapce.

Tato situace sice není příliš vážná, ale se stále vzrůstající internetovou kriminalitou mladistvých by se mělo co nejdříve začít něco dělat. Štěstím je hlavně to, že mladí zatím nepronikli tak hluboko do sítí organizovaných skupin, které se zabývají například vykrádáním bankovních účtů, rozesíláním spamu, atd.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Z britských teenagerů je téměř třetina "hackerů" byla publikován 6. dubna 2009 v 21.24. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  7. MP3s.Nadruhou.net
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  10. Wikipedia online encyklopedie

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!