Na Tchaj-wanu vyrobili počítač nesoucí Obamovo jméno

Maličká Tchaj-wanská firma Seed vyrobila počítač, který se jmenuje stejně, jako je příjmení nynějšího prezidenta USA – Obama. Počítač svým hardwarovým vybavením není nijak zvláštní, založen je na čipsetu Intel 945GC a na procesoru Atom 230.

Počítač Obama má 2 GB RAM paměti a 500 GB pevný SATA disk. Vzhledově je počítač naprosto průměrný, někomu může přijít až příliš obyčejný. V podstatě je to vysoký kvádr s černým povrchem. Zajímavé je ale řešení USB portů a audio konektorů, které jsou atypicky umístěny nejvýše, pod nimi je pevný disk a až pod pevným diskem je DVD mechanika. Seed dodává k počítači na přání zákazníka čtečku paměťových karet, nebo náhradní 3,5" disk.

Cena „Obamy“ je velmi nízká, 178 €, což je necelých 4 700 Kč. Počítač se téměř s jistotou do Evropy nedostane a prodávat se tak bude zřejmě jen na Tchaj-wanu. Proč použili vývojáři pro název počítače příjmení prezidenta USA je záhadou, rovněž tak není známý ani žádný názor prezidenta na využití svého jména.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Na Tchaj-wanu vyrobili počítač nesoucí Obamovo jméno byla publikován 7. dubna 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Smajlíci
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. iVysílání – online televizní archiv České televize
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!