V Británii se bude učit Facebook na vysoké škole

Univerzita v Birminghamu se rozhodla zavést nový studijní obor – sociální média. Studenti se budou účastnit přednášek, sami se naučí využívat funkcí sociálních serverů jako je Myspace, Facebook, atd. Součástí kurzu by měly být i přednášky zaměřené na fungování takových sítí, jejich dopadů na společnost, ekonomický potenciál těchto sítí a spousta dalších témat.

Kurz trvá jeden rok, student za něj zaplatí 6275 $ a získá magisterský titul. Zakladatelé tohoto kurzu zdůrazňují, že právě kvůli masivnímu rozšiřování sociálních sítí se rozhodli zpřístupnit studentům tento obor. Mezi studenty se ale rozšiřují zprávy, které smysl kurzu popírají a snaží se vysvětlit jeho zbytečnost. Údajně jsou věci vyučované v tomto oboru ztrátou času a každý trochu zkušenější uživatel internetu a jakéhokoliv sociálního serveru by měl naprosto bez problémů ovládat veškerou teorii, která by se učila.

V Británii se bude učit Facebook na vysoké škole (http://www.swmag.cz)

Navíc se ozývají často výtky, že cena za absolvání kurzu je příliš vysoká a studenti většinou nemají tolik peněz, aby mohli plnit docházku. Každopádně jde o první případ ve světě, kdy se jakákoliv vysoká škola vrhla na podobný obor.

Zdroj: Dailyuw.com

Novinka V Británii se bude učit Facebook na vysoké škole byla publikován 7. dubna 2009 v 22.14. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...