V Británii se bude učit Facebook na vysoké škole

Univerzita v Birminghamu se rozhodla zavést nový studijní obor – sociální média. Studenti se budou účastnit přednášek, sami se naučí využívat funkcí sociálních serverů jako je Myspace, Facebook, atd. Součástí kurzu by měly být i přednášky zaměřené na fungování takových sítí, jejich dopadů na společnost, ekonomický potenciál těchto sítí a spousta dalších témat.

Kurz trvá jeden rok, student za něj zaplatí 6275 $ a získá magisterský titul. Zakladatelé tohoto kurzu zdůrazňují, že právě kvůli masivnímu rozšiřování sociálních sítí se rozhodli zpřístupnit studentům tento obor. Mezi studenty se ale rozšiřují zprávy, které smysl kurzu popírají a snaží se vysvětlit jeho zbytečnost. Údajně jsou věci vyučované v tomto oboru ztrátou času a každý trochu zkušenější uživatel internetu a jakéhokoliv sociálního serveru by měl naprosto bez problémů ovládat veškerou teorii, která by se učila.

V Británii se bude učit Facebook na vysoké škole (http://www.swmag.cz)

Navíc se ozývají často výtky, že cena za absolvání kurzu je příliš vysoká a studenti většinou nemají tolik peněz, aby mohli plnit docházku. Každopádně jde o první případ ve světě, kdy se jakákoliv vysoká škola vrhla na podobný obor.

Zdroj: Dailyuw.com

Novinka V Británii se bude učit Facebook na vysoké škole byla publikován 7. dubna 2009 v 22.14. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. MP3s.Nadruhou.net
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. INSPECTO: Propracovaný software nejen pro plánování revizí
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!