Netbooky budou možná brzy oblíbenější než notebooky

Ředitel společnosti Qualcomm Paul Jacobs v rozhovoru pro jedno zahraniční médium uvedl, že netbooky pravděpodobně brzy ovládnou trh, na kterém zatím dominují obyčejné notebooky.

Jacobs jakožto zástupce Qualcommu, který vyrábí například čipsety má k problematice notebooků a netbooků velmi blízko. Sám Jacobs dokonce hodlá přeorganizovat svůj výrobní program a mnohem více se soustředit na výrobu a vývoj součástek do netbooků.

Trh s netbooky strmě roste, oproti loňskému roku se podíl prodaných přístrojů téměř zdvojnásobil, naopak prodej obyčejných stolních počítačů stále klesá. Mezi největší klady netbooků podle Jacobse patří jejich velmi nízká cena, nevelká hmotnost s malými rozměry a stále rostoucí výkon hardwaru. Naopak je jim často vytýkána obtížná práce s klávesnicí, kterou mají na svědomí právě malé rozměry přístroje.

Notebooky ale téměř s jistotou hned tak nezmizí.

Zdroj: „PCWorld.com“­.http://www.pcwor­ld.com/article/162673/n­etbooks_may_so­on_outsell_no­tebooks_says_qu­alcomm_ceo.html?tk=rss­_news

Novinka Netbooky budou možná brzy oblíbenější než notebooky byla publikován 8. dubna 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Smajlíci
  7. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. www.Spolužáci.cz

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!