Netbooky budou možná brzy oblíbenější než notebooky

Ředitel společnosti Qualcomm Paul Jacobs v rozhovoru pro jedno zahraniční médium uvedl, že netbooky pravděpodobně brzy ovládnou trh, na kterém zatím dominují obyčejné notebooky.

Jacobs jakožto zástupce Qualcommu, který vyrábí například čipsety má k problematice notebooků a netbooků velmi blízko. Sám Jacobs dokonce hodlá přeorganizovat svůj výrobní program a mnohem více se soustředit na výrobu a vývoj součástek do netbooků.

Trh s netbooky strmě roste, oproti loňskému roku se podíl prodaných přístrojů téměř zdvojnásobil, naopak prodej obyčejných stolních počítačů stále klesá. Mezi největší klady netbooků podle Jacobse patří jejich velmi nízká cena, nevelká hmotnost s malými rozměry a stále rostoucí výkon hardwaru. Naopak je jim často vytýkána obtížná práce s klávesnicí, kterou mají na svědomí právě malé rozměry přístroje.

Notebooky ale téměř s jistotou hned tak nezmizí.

Zdroj: „PCWorld.com“­.http://www.pcwor­ld.com/article/162673/n­etbooks_may_so­on_outsell_no­tebooks_says_qu­alcomm_ceo.html?tk=rss­_news

Novinka Netbooky budou možná brzy oblíbenější než notebooky byla publikován 8. dubna 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Wikipedia online encyklopedie
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!