Netbooky budou možná brzy oblíbenější než notebooky

Ředitel společnosti Qualcomm Paul Jacobs v rozhovoru pro jedno zahraniční médium uvedl, že netbooky pravděpodobně brzy ovládnou trh, na kterém zatím dominují obyčejné notebooky.

Jacobs jakožto zástupce Qualcommu, který vyrábí například čipsety má k problematice notebooků a netbooků velmi blízko. Sám Jacobs dokonce hodlá přeorganizovat svůj výrobní program a mnohem více se soustředit na výrobu a vývoj součástek do netbooků.

Trh s netbooky strmě roste, oproti loňskému roku se podíl prodaných přístrojů téměř zdvojnásobil, naopak prodej obyčejných stolních počítačů stále klesá. Mezi největší klady netbooků podle Jacobse patří jejich velmi nízká cena, nevelká hmotnost s malými rozměry a stále rostoucí výkon hardwaru. Naopak je jim často vytýkána obtížná práce s klávesnicí, kterou mají na svědomí právě malé rozměry přístroje.

Notebooky ale téměř s jistotou hned tak nezmizí.

Zdroj: „PCWorld.com“­.http://www.pcwor­ld.com/article/162673/n­etbooks_may_so­on_outsell_no­tebooks_says_qu­alcomm_ceo.html?tk=rss­_news

Novinka Netbooky budou možná brzy oblíbenější než notebooky byla publikován 8. dubna 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...